Vremenske prilike

Svakodnevna pčelarska događanja

Re: Vremenske prilike

PostPostao/la Debejac » 10 svi 2021, 08:24

Mraz i sunce! Jučer ujutro mraz pa onda prekrasan sunčan dan sa čak +26 stepeni.
Eh, pčele imaju, prema prognozama, još dva dana sunca, a onda - kućni radovi pod kišom.

Pozdrav, svako dobro!
Koga li se ljudi na zemlji više plaše: Boga ili Njegove opozicije, đavola?
Debejac

PostPostao/la DB_happy » 18 srp 2021, 22:26

Vidimo na sve strane da smo zločesti pa nas Onaj Odozgo tako nagrađuje:

https://www.index.hr/vijesti/clanak/rekordne-vrucine-ubojita-tornada-i-poplave-ekstremi-stizu-brze-od-ocekivanja/2290355.aspx?index_ref=read_more_d

https://www.index.hr/vijesti/clanak/nevrijeme-u-slavoniji-jak-vjetar-s-kisom-sruseno-nekoliko-stabala/2291461.aspx?index_ref=read_more_d

Noi, svaki sam dan u brdu i na pčelinjaku, živim "tri svijeta" i sa zadovoljstvom mogu kazati da život kreće nakon 60-te! :D :D
Zdravlje je super, :D :D kao vjeverica sam, :urnebes :urnebes još uvijek NE pijem apsolutno nikakve lijekove i neizmjerno uživam. :labud :labud :bravo :bravo

Upravo sam pripremio materijal i krećem s gradnjom novog pčelarskog objekta, trebao bi biti gotov do prvih mrazeva, nadam se. A nagodinu krećem s nadogradnjom naše brdske kućice, tamo ćemo živjeti do kraja ovozemaljskog putovanja, uz pjev ptičica, zujanje pčelica, maglovita praskozorja i bajkovite zalaske sunca... :D :D :D :labud :labud :labud :love :love :love

Ne može ljepše, zar ne ! :D :D

Kanim napokom ponešto i fotkati, da i vi pratite radove na imanju...

Kao što vidite, počeo sam se kućiti sa 60 godinica!!! 8-) 8-) :lol: :lol: :urnebes :urnebes

Nikad nije kasno, zar ne !

:labud :labud :love :love :krigle :krigle
DB_505 - modificirana 13-okvirna DB košnica
DB_happy

PostPostao/la vupi » 19 srp 2021, 06:57

:bravo :bravo :bravo :bravo :bravo

:krigle :krigle :krigle :krigle :krigle
vupi

Prethodna

Natrag na Svakodnevni pčelarski razgovori i razmišljanja

Trenutno korisnika/ca: / i 2 gostiju.