Vremenske prilike

Svakodnevna pčelarska događanja

Re: Vremenske prilike

PostPostao/la Debejac » 07 lip 2020, 23:50

Cijeli maj u kiši. Vjerovatno će tako otići i pola juna. Uhvatile su malo ranoproljetnica i dio voćne paše (behar) i od tada - "sibir".
Koliko li sam samo puta zapisao da se u pčelarstvu ničeg ne bojim, osim onog što se dešava mimo moje volje, želje, znanja i rada, a to je : vrijeme (nevrijeme).
Naravno, poslije kiša i hladnoća, naprijeko će startati "sahara". Teško je se provući između "sibira" i "sahare" i sada mi nije žao što nemam puno društava, ne zavisim od njih, te potpuno razumijem sve one koji imaju puno društava i puno su uložili: želim im svu sreću.

Pozdrav, svako dobro!
Koga li se ljudi na zemlji više plaše: Boga ili Njegove opozicije, đavola?
Debejac

PostPostao/la vupi » 09 lip 2020, 07:36

Debejac je napisao/la:Cijeli maj u kiši. Vjerovatno će tako otići i pola juna. Uhvatile su malo ranoproljetnica i dio voćne paše (behar) i od tada - "sibir".
Koliko li sam samo puta zapisao da se u pčelarstvu ničeg ne bojim, osim onog što se dešava mimo moje volje, želje, znanja i rada, a to je : vrijeme (nevrijeme).
Naravno, poslije kiša i hladnoća, naprijeko će startati "sahara". Teško je se provući između "sibira" i "sahare" i sada mi nije žao što nemam puno društava, ne zavisim od njih, te potpuno razumijem sve one koji imaju puno društava i puno su uložili: želim im svu sreću.

Pozdrav, svako dobro!

Vidio sam se u ovoj prići i moram se pohvaliti da do sada nisam izvrcao NI ŽLICE MEDA ! :( :shock:

Toliko o vremenu do sada , a šta će biti dalje VELIKI je :?:

Sretno svima !

:krigle
vupi

PostPostao/la DB_happy » 10 lip 2020, 20:38

DB_505 - modificirana 13-okvirna DB košnica
DB_happy

PostPostao/la Tokito1969 » 11 lip 2020, 08:43

Tjedan dana prije vrcanja bagrema (mnogi bagremi tek procvjetali) imali dva puta tuču, jak sjeverni vjetar i obilno kiše, niske noćne temperature, pa stoga ovo nisu bile vremenske prilike za Lipanj već "NEPRILIKE"...
tko pčelari vrijedi, tko ne pčelari ne vrijedi
Tokito1969

Lokacija: pčelinjak 1 Seketin 255 MNV, pčelinjak 2 Podurte 400 MNV

PostPostao/la Tokito1969 » 20 lip 2020, 07:12

Danas tjedan dana kako je procvjetao kesten, ali kiša i tuča neumoljive svaki dan. I dalje su na snazi vremenske neprilike.
tko pčelari vrijedi, tko ne pčelari ne vrijedi
Tokito1969

Lokacija: pčelinjak 1 Seketin 255 MNV, pčelinjak 2 Podurte 400 MNV

PostPostao/la Debejac » 20 lip 2020, 22:20

Doživio sam svašta, ali ovakvu godinu zaista NE! Hmmm, prihrani ujesen, prihrani u proljeće, sada hrani i usred sezone!!! Zašto? Zato što nemaš izlaza. Ipak, ko zna na uzdama držati društva dok ne grane sunce, vrlo je moguće da će nagradu dobiti ujesen jer, vjerujem da će se i ljeto i jesen pomjeriti i da će priroda vratiti što je otela od proljeća na ovamo, a to znači: jesensko vrcanje i odmah zazimljavanje.

Gledao sam društva na 3 pčelinjaka i trenutno: puno "mesa", a ukupno u društvu na 3 nastavka nema više od 1-4 rama nektara (meda nema) i 1-4 rama perge, a to je GLAD kad priroda postane maćeha.

Pozdrav, svako dobro!
Koga li se ljudi na zemlji više plaše: Boga ili Njegove opozicije, đavola?
Debejac

PostPostao/la Dario22 » 21 lip 2020, 12:01

Bilo je loših i lošijih godina međutim ova će se sigurno pamtiti. 2020. Pčelinjak gladuje već duže vrijeme, nažalost šta je tu je, za sada neka se snalaze kako znaju i umiju.
Dario22

PostPostao/la DB_happy » 04 srp 2020, 22:02

DB_happy

PostPostao/la Dario22 » 05 srp 2020, 14:41

Evo moram reći da nije sve tako crno, u 10 dana se sve promijenilo. Međutim opet im dobar dio tog meda moram oduzeti tako da im neće baš puno ni ostati. Nadam se da će livada, zlatošipka i repica u kristalu zamediti jer nam to treba za zimovanje. Za repicu u kristalu sam siguran jer ista svake godine dobro medi u mom kraju ali za ostalo ćemo vidjeti. :D
Dario22

PostPostao/la DB_happy » 05 srp 2020, 15:15

Blago tebi, :D :D :bravo :bravo

Kod nas dosta slabo, čeka se suncokret, jučer sam vidio jedno iscvjetalo polje, ali dosta daleko...

Ne bih htio biti zloguki prorok, no, sve mi se čini da od vrcanja livadice u kolovozu neće biti NIŠTA... :( :( :?: :?:

Nije daleko, bumo videli... 8-) :)

:krigle :krigle
DB_happy

PrethodnaSljedeća

Natrag na Svakodnevni pčelarski razgovori i razmišljanja

Trenutno korisnika/ca: / i 1 gost.