Strojevi i alati za izradu košnica i opreme te primjena

Sve one tehničke sitnice i krupnice koje život znače!

Re: Strojevi i alati za izradu košnica i opreme te primjena

PostPostao/la Žepić » 14 tra 2015, 06:36

U stvari za početak cu vjerojatno kupiti kružnu pilu i montirati ju ispod stola, a ako zdravlje posluži bude dosla i kombinirka. Od alata imam bušilicu, brusilicu, blanju, vibracijsku brusilicu, ubodnu pilu par cekica, i ljubav, ostalo će doći prije ili poslije, a do tada kemijam.
Ali kako reče jedna reklama: ma sve će to izaći na dobro!
Pozdrav iz zagrebačke dubrave.
Žepić

PostPostao/la crnii » 14 tra 2015, 22:14

Žepić je napisao/la:
U nedostatku financija tiho patim za najobičnijom stolarskom kombinirkom :)

Lega Žepić nisi jedini, tiha patnja :cry: za predmetnim strojem i kod mene tinja.
Sve dok tinja biti će dobro, kad se razgori, opeglam karticu u Pevecu ili sl., a nakon toga od bolje polovice mi slijedi oklagija po tintari :shock: :lol:

:krigle
Viribus Unitis d.d.
crnii

PostPostao/la deva » 14 tra 2015, 22:35

Žepić je napisao/la:U stvari za početak cu vjerojatno kupiti kružnu pilu i montirati ju ispod stola, a ako zdravlje posluži bude dosla i kombinirka. Od alata imam bušilicu, brusilicu, blanju, vibracijsku brusilicu, ubodnu pilu par cekica, i ljubav, ostalo će doći prije ili poslije, a do tada kemijam.

E moj imenjače, osim što imamo isto ime..i pčelariti smo počeli iste godine, jedino si ti dosta mlađi pa ćeš u mojim godinama imati zavidan pčelarski staž :!:

Neka ti se bar dio snova, što prije ostvari, a pošto volje i ljubavi ne fali..ne sumnjam u to :!:

Koliko trenutno imaš zajednica ?

Jedno stvarno bogatstvo je bogatstvo duše, ostala su dobra podložna velikim gubitcima.
deva

PostPostao/la deva » 14 tra 2015, 22:38

crnii je napisao/la:
Žepić je napisao/la:

Lega Žepić nisi jedini, tiha patnja :cry: za predmetnim strojem i kod mene tinja.
Sve dok tinja biti će dobro, kad se razgori, opeglam karticu u Pevecu ili sl., a nakon toga od bolje polovice mi slijedi oklagija po tintari :shock: :lol:

Ako si siguran da ćeš tako "jeftino" proći.., ja ne bih oklijevao ni trenutka :!: :urnebes :urnebes

Jedno stvarno bogatstvo je bogatstvo duše, ostala su dobra podložna velikim gubitcima.
deva

PostPostao/la Žepić » 15 tra 2015, 06:11

crnii je napisao/la:
Žepić je napisao/la:

Eh, da je to tako ja bi drage volje pusto da me mlati do mile volje, ali dzaba je začina kad nije načina....
Ali opet, ljudi su radili s drvetom i proizvodili a nisu imali ni struje :)
Volja je bitna, a kod tebe (vidim po slikama) je ima dovoljno ;)
Pozdrav slavoniji.
Žepić

PostPostao/la Žepić » 15 tra 2015, 06:24

deva je napisao/la:
Žepić je napisao/la:U stvari za početak cu vjerojatno kupiti kružnu pilu i montirati ju ispod stola, a ako zdravlje posluži bude dosla i kombinirka. Od alata imam bušilicu, brusilicu, blanju, vibracijsku brusilicu, ubodnu pilu par cekica, i ljubav, ostalo će doći prije ili poslije, a do tada kemijam.

E moj imenjače, osim što imamo isto ime..i pčelariti smo počeli iste godine, jedino si ti dosta mlađi pa ćeš u mojim godinama imati zavidan pčelarski staž :!:

Neka ti se bar dio snova, što prije ostvari, a pošto volje i ljubavi ne fali..ne sumnjam u to :!:

Koliko trenutno imaš zajednica ?

14 od 27 koliko ih je bilo jesenas. Napravio sam par povezanih greška i to je rezultat :(
A što se godina tiče.....ko to može znat? Otac mi je umro prije 20g u 43.(moje godine) a baba, očeva mama ima 93 i ne da je živa, nego nikada nije doma :) druži se sa ekipom 20-30g mlađom od sebe jer svojih vršnjaka više nema.
Meni je drago da sam otkrio i radim ono što volim, a mogao sam proći kroz život a da to ni ne vidim.
Dragi imenjace, nikad nije kasno ;)
Pozdrav.
Žepić

PostPostao/la franevrs » 15 tra 2015, 19:35

deva je napisao/la:Frane, ljudino :D ..

... :urnebes , ne znam da li me pitaš za izradu košnica ili za korito za pajceke :urnebes ..,

...ali odgovor je isti :lol: .

Uvijek (kod mene) prvo ide abrihter pa tek onda diker, a evo i razloga..
.

Evo vidiš koliko vremena treba da prokomentiram nešto, odnosno da dođem do kompjutera.
Ovaj vikend smo prebacivali društva na stacionar, pa sam ostao par dana na Braču da
pogledam malo situaciju i mogu ti reći da sam prilično zadovoljan. Dodao sam 40-ta SO
i ne mogu nać šuškav okvir nego vadim pune meda i dodajem ih nukleusima kod proširenja.
Imaju dosta hrane 7-10 ol, trebat će biti oprezan ovu godinu i proširivat i razrojavat na vrijeme.

Šta se stolarije tiče i ja najprije ravnam na kartabonu jednu stranu pa onda kroz grošecu ( ovo ti
je za one abrihtere i dikere ) :urnebes :urnebes , i još skratim dasku na metar dužine radi
što točnijeg ravnanja.
A napose ako radim koji komad namještaja od masive :urnebes :urnebes :krigle :krigle

pozz............
Frane Vrsalović
franevrs

PostPostao/la deva » 16 tra 2015, 00:25

franevrs je napisao/la:
deva je napisao/la:Frane, ljudino :D ..

... :urnebes , ne znam da li me pitaš za izradu košnica ili za korito za pajceke :urnebes ..,

...ali odgovor je isti :lol: .

Uvijek (kod mene) prvo ide abrihter pa tek onda diker, a evo i razloga..
.

Evo vidiš koliko vremena treba da prokomentiram nešto, odnosno da dođem do kompjutera.
Ovaj vikend smo prebacivali društva na stacionar, pa sam ostao par dana na Braču da
pogledam malo situaciju i mogu ti reći da sam prilično zadovoljan. Dodao sam 40-ta SO
i ne mogu nać šuškav okvir nego vadim pune meda i dodajem ih nukleusima kod proširenja.
Imaju dosta hrane 7-10 ol, trebat će biti oprezan ovu godinu i proširivat i razrojavat na vrijeme.

Šta se stolarije tiče i ja najprije ravnam na kartabonu jednu stranu pa onda kroz grošecu ( ovo ti
je za one abrihtere i dikere ) :urnebes :urnebes , i još skratim dasku na metar dužine radi
što točnijeg ravnanja.
A napose ako radim koji komad namještaja od masive :urnebes :urnebes :krigle :krigle

pozz............

Ej Frane, ma neka te..imam ja vremena čekat, čemu žurba ;)

Ajde neka ti ova godina urodi kao nikad dosad :D , pa makar ti ja morao vozit bačve odavde :urnebes

A lijepo si mi vratio "loptu".. :labud , ma neka i ja naučim nešto po dalmatinski :urnebes

Budi mi pozdravljen :!:

deva

PostPostao/la DB_happy » 07 vel 2019, 22:00

Evo da se i ova temica reaktivira... 8-) :)

Kao što (ne)znate, na DB_505 pčelinjaku NE postoji nijedna letvica, daščica, čavlić, vijak, itd..., a što nije urađeno Sanjinom ili mojom rukom! :D :D To znači da radimo sve po svome, što jamči izvrsnost izrade, ali i oduzima puno vremena što se vidi po izbivanju s foruma. Drugi je razlog adaptacija naše brdske kućice na što smo utrošili preko 2 mjeseca (listopad, studeni i dio prosinca) pa smo sada u veeelikooom zaostatku pa radimo najviše što možemo kako bi sve bilo spremno za PPPiPP...

Jedna od mojih većih "mana" jest stalna težnja za drukčijim što znači da jednoličnost i rutinu nikako ne podnosim pa tako radim SVE odjednom. I podnice i plodišta i polunastavke i ventilacione mreže i pokrovne i pregradne daske i krovove i DPO-e i KPO-e i KO-e i ne znam što sve ne još... To znači da mi je radionica prepuna razno-raznih letvica i ploča, toliko sam ih naslagao da sam morao različite hrpice označavati kartonom s opisom kako se ne bih zabunio pa nešto krivo pospajao... 8-) :lol: :lol: :urnebes :urnebes

Dokle sam stigao?

Skoro u cjelosti prirpremio sam 15-ak podnica koje sam sasvim slučajno pronašao "u zapećku" i na koje sam odavno zaboravio (eto što ti je "mladost" :urnebes :urnebes ) pa sam tako jako puno dobio na vremenu te se mogu posvetiti svojim inovacijama kojih će ovoga proljeća biti više nego ikada ranije... 8-) :)

Prvih 7 ventilacionih mreža već je transportirano u brdo, SVI preostali okviri su gotovi, treba još samo prikuckati aluminijske mreže i onda ih Sanja preuzima na bojanje... :D :D

Sklopljena su i prva plodišta, ali ona se moraju dodatno obraditi zbog formiranja KPKVHH te sam upravo danas počeo s izradom šablone kako bi SVA plodišta bila potpuno identična što će mi onda omogućiti implementiranje i solarnih radijatora (slijedeće zime) što je moja dugogodišnja želja. Također, ideje za sakupljače peludi i propolisa IZRAVNO na pčelinjaku poleka prihajaju i vjerujem da bi se i ta čudesa mogla isprobati ovog proljeća...

Što se tiče DPO-a i poluokvira, ispilio sam SVE letvice za oko polovicu ovogodišnjih potreba, predstoji samo spajanje. Kao što (ne)znate, mi smo zasad jedini Brndini sljedbenici koji pčelare s prirodnim pčelinjim saćem u plodištu, BEZ žice i SO!
SO i žicu koristimo samo za KPO-e, sve je to spremno i polunapravljeno...

Tako da sam na ovaj način izbjegao dosadu i mučnu rutinu (to je za robote, ne za ljude) i svaki dan radim nešto drugo. Znam, znam, tu gubim na vremenu, ali jednostavno ne mogu danima raditi jednu te istu stvar, nisam od te fele...

Bumo videli što će od svega ispasti... 8-) 8-) :idea: :idea:

:labud :labud
DB_505 - modificirana 13-okvirna DB košnica
DB_happy

PostPostao/la DB_happy » 23 vel 2019, 23:12

Zalijepljena su SVA plodišta koja su nam potrebna za novu sezonu, a Sanja se dala na bojanje: 8-) :)

DSC_0010.JPG
Nova plodišta, obojana...
DSC_0010.JPG (110.17 KiB) Pogledano 399 put/a.

DSC_0011.JPG
Ova su zasad premazana samo firnisom na bazi lanenog ulja...
DSC_0011.JPG (108.35 KiB) Pogledano 399 put/a.

DSC_0012.JPG
Sanja se odmara nakon odlično odrađenog posla... :-)
DSC_0012.JPG (143.65 KiB) Pogledano 399 put/a.

:D :D :love :bravo :bravo :love

Znam, znam, reći ćete da mi je lako uz takvu ženu, ali u životu ponekad moraš imati i zrnce sreće, zar ne! :D :D
Bravo Ljubi, evo za tebe jedna naša:

https://www.youtube.com/watch?v=YqB8Dm65X18 :love :love

Zelena mi je omiljena boja, ali ne samo meni: 8-) :)

https://www.youtube.com/watch?v=xvkiceKHjSI

Kao što vidite, DB_505 plodišta dobila su OČI (Oaza Čiste Istine, eh Simona, Simona... :) ;) )...

Poleka se primičemo cilju... :D :D

:krigle :krigle
DB_505 - modificirana 13-okvirna DB košnica
DB_happy

PrethodnaSljedeća

Natrag na Ostala pčelarska oprema

Trenutno korisnika/ca: / i 0 gostiju.