Med u kozmetici...

Med u kozmetici...

PostPostao/la dbhappy_mamma » 06 ruj 2012, 08:17

Veoma zanimljiv i koristan link i još puno drugih vezano za njega :) 8-)

Medna maska za omekšavanje grube i ispucale kože (na rukama, laktovima, stopalima)

1. varijanta:

1 žličica meda
1 žličica glicerina
2 žličice bademovog ulja
1 žličica sitno samljevenog zobenog brašna
sok od pola limuna
1 žličica mljevenih peludnih zrnaca

2. varijanta:

1 žumanjak:
1 žlica bademovog ulja;
nekoliko kapi glicerina;
nekoliko kapi limunovog soka;
1 žlica meda.

Medna pasta za zube

1. za osjetljivo zubno meso koje krvari:

1 žl meda
1 žl sirovog sitno mljevenog propolisa
- nakon pranja pastom usta je najbolje isprati jakim čajem od kamilice, metvice, kadulje

2. za brže otklanjanje zubnih naslaga

2 žl meda
1 žl sitne morske soli
1 žl sodebikarbone

http://djh.hrt.hr/zdravi-ivot
Imagine all the people living life in peace...
dbhappy_mamma

Re: Med u kozmetici...

PostPostao/la Debejac » 11 ruj 2012, 09:35

Lijepo, lijepo,

Jesi li probala praviti i primijeniti štogod od ovoga, baš me zanima? Naime, ja uvijek radim goloruk pa i sama znaš kakve ruke izgledaju na kraju dana: dimilica, propolis, vosak, sirće, sirup, pogače... Najgore mi je što se tamne mrljice ne daju očistiti oko noktiju pa me ponekad stid, kao da sam neuredan automehaničar. Zato i faksom, i četkom... trljam do iznemoglosti pa i do krvarenja. Rukavice bi bile spas, ali bih odustao od pčelarenja kad bih ih morao nositi. To je za mene kao poljubac kroz staklo.

Ovaj zadnji recept je isto zanimljiv, no od njega sam koristio samo jedan sastojak - sodu. Pomogne, ali i ošteti. Zato sam otišao zubaru. Očistio čova, fino naplatio, a poslije 15-ak dana, sve isto, pa i gore, a još uvijek imam skoro sve svoje zube (dok mi ih ko ne izbije).

Prije rata bila je jedna pasta, ali sam zaboravio kako se zove, a nisam je ni vidio nigdje. Naime, upotrebljavali su je mehaničari. Lijepo je mirisala, a koristila se bez vode: namažeš ruke, dobro i malo duže istrljaš, poslije toga samo sabliješ vodom i - ruke se bijele kao snijeg. Uh, snijeg (eto i njega ubrzo; zar opet?!).

Pozdrav, svako dobro!
Koga li se ljudi na zemlji više plaše: Boga ili Njegove opozicije, đavola?
Debejac

PostPostao/la dbhappy_mamma » 13 ruj 2012, 09:16

Debejac je napisao/la:Lijepo, lijepo,

Jesi li probala praviti i primijeniti štogod od ovoga, baš me zanima? Naime, ja uvijek radim goloruk pa i sama znaš kakve ruke izgledaju na kraju dana: dimilica, propolis, vosak, sirće, sirup, pogače... Najgore mi je što se tamne mrljice ne daju očistiti oko noktiju pa me ponekad stid, kao da sam neuredan automehaničar. Zato i faksom, i četkom... trljam do iznemoglosti pa i do krvarenja. Rukavice bi bile spas, ali bih odustao od pčelarenja kad bih ih morao nositi. To je za mene kao poljubac kroz staklo.

Ovaj zadnji recept je isto zanimljiv, no od njega sam koristio samo jedan sastojak - sodu. Pomogne, ali i ošteti. Zato sam otišao zubaru. Očistio čova, fino naplatio, a poslije 15-ak dana, sve isto, pa i gore, a još uvijek imam skoro sve svoje zube (dok mi ih ko ne izbije).

Prije rata bila je jedna pasta, ali sam zaboravio kako se zove, a nisam je ni vidio nigdje. Naime, upotrebljavali su je mehaničari. Lijepo je mirisala, a koristila se bez vode: namažeš ruke, dobro i malo duže istrljaš, poslije toga samo sabliješ vodom i - ruke se bijele kao snijeg. Uh, snijeg (eto i njega ubrzo; zar opet?!).

Pozdrav, svako dobro!

Ma kakvi faks, on je pregrub za fino čišćenje kože,noktiju i ispod noktiju... :roll:
Ima ona ,pur pasta, ili se sigurno može naći neka slična čijim utrljavanjem i mlakom vodom sve riješavaš, a i fino miriši...

E, tek kad ovo učinoš ,onda si tek spreman za ovu drugu ,mednu 8-)

No,tko bi se stigao toliko trackati, il se misliš ponovo ženiti ;)

Nisam pravila ove kremice, no svakako kanim ove zime kada zasnježi,kak i sam kažeš ,evo ga samo što nije.. 8-)
Imagine all the people living life in peace...
dbhappy_mamma

PostPostao/la Debejac » 13 ruj 2012, 12:08

Kakva ženidba, za jezik se ti ugrizla! Bogami ću te kazati Senadi.

A kakva ti je to: pur-pjena? Kod nas to služi za učvršćivanje stolarije: prozori, vrata... Je l' ti to mene zezaš?

E, kad napraviš kreme tokom zime, ne zaboravi napomenuti, a što se tiče snijega, evo, gledam kroz prozor i ne bi me iznenadilo da koja i pahulja promakne. Naime, od sinoć baš pljušti. Valjda nam Bog vraća svu onu kišu za koju nas je zakidao cijelo ljeto. Hajd' što je nas zakidao, gore smo zaslužili - ali zašto pčele?

Pozdrav, svako dobro!
Koga li se ljudi na zemlji više plaše: Boga ili Njegove opozicije, đavola?
Debejac

PostPostao/la DB_happy » 21 vel 2017, 09:21

DB_505 - modificirana 13-okvirna DB košnica
DB_happy

Natrag na Med

Trenutno korisnika/ca: / i 0 gostiju.