Varroza 2020.

Svakodnevna pčelarska događanja

Varroza 2020.

PostPostao/la DB_happy » 18 lip 2020, 20:29

Kao što znate, u lipnju krećemo s tretmanima EP-om, ove godine startni datum bio je 11. lipanj i trajat će sve do početka srpnja. Već sam vidio mrsku grinju na pčeli, i to u nukleusu, stoga ljudi, OPREZ !!!

Nažalost, dano obećanje o EP-u kao probnom besplatnom testiranju na dijelu vaših košnica ove godine NE mogu ispuniti! :( :(
Sve prolongiramo za slijedeću sezonu, nemojte biti razočarani, možda je i bolje ovako jer mi je ovo posljednja sezona testiranja, a što ćete vidjeti tokom ljeta, o čemu se točno radi.

Ispričavam se, stvarno mi je krivo, ali znate da nekada ne ide ni uz najbolje želje i čeličnu volju. :( :( Dakle, ove godine radite kako uobičajeno tretirate, a slijedeće sezone bit' će spreman EP !

Duboko u sebi nadam se da ova trakavica s EP-om neće biti kopija dogovaranja s Esadom o dvije DB_505 košnice koje su odavno trebale biti na njegovom pčelinjaku, ali splet nes(p)retnih okolnosti učinio je svoje.

Sad bi se moglo i trebalo dogoditi da nagodinu riješimo obje ove situacije, zar ne! :D :D

Dakle, isprika još jednom, a sad se idem poleka pripremati za druženje, ovog vikenda slavimo 40 godina mature! :D :D

Kao da je jučer bilo kad je umro drug Tito, :( :( mi smo ta generacija koja nije imala norijadu... :( :(

:krigle :krigle
DB_505 - modificirana 13-okvirna DB košnica
DB_happy

Re: Varroza 2020.

PostPostao/la Debejac » 20 lip 2020, 22:23

Samo da javnem "radosnu" da nismo uskraćeni za varou. Tretirao varolikom roj s grane i bilo je: mašalah.

Pozdrav, svako dobro!
Koga li se ljudi na zemlji više plaše: Boga ili Njegove opozicije, đavola?
Debejac

PostPostao/la vupi » 22 lip 2020, 08:30

Debejac je napisao/la:Samo da javnem "radosnu" da nismo uskraćeni za varou. Tretirao varolikom roj s grane i bilo je: mašalah.

Pozdrav, svako dobro!

Samo nam još i to treba pa da smo kompletni za ovu godinu !!! ;)

:krigle
vupi

PostPostao/la DB_happy » 05 srp 2020, 15:30

Tretman Eko PčeloMirkom pri kraju je, preostalo mi je još 8 zajednica koje su razrojene sredinom lipnja pa čekam još koji dan da izađe staro leglo!

Jučer sam pregledao oko 20-ak zajednica, uglavnom nukleusa, no, mrske grinje na pčeli nisam vidio, nijedne! :D :D

Dakle, s te strane situacija je bolja nego lani, ali opreza nikada dosta... :!: :?: :idea:

Pčelinjak sam kasno navečer detaljno pokosio, bolje rečeno "obrijao", 8-) :) :lol: :urnebes sada krećem u potragu za šetačima, dosad ih nisam vidio. No, to može biti i varka zbog visoke trave, ali ne brinem se, sada imam sasvim dovoljno rješenja za BILO KOJU situaciju! :D :D :bravo :bravo

Tako da nisam uzalud utrošio 6 godina vlastitog života na razvoju novog, alternativnog lijeka za varroozu... :) :)

Moram kazati da skoro na tjednoj ili dvotjednoj bazi primamo pčelare na našem pčelinjaku, uglavnom mlade, družimo se i razmjenjujemo iskustva... Ugodno sam iznenađen entuzijazmom i ambicijama tih mladih ljudi, zadivili su me svojim pronicljivim i vrlo, vrlo suštinskim pitanjima iz područja pčelarstva, tako sam naučio nešto novo, a to mi je najvažnije, znate da sam vječno gladan novih saznanja, iz bilo koje sfere ljudskog interesa...

A ako je još o pčelicama, kud ćeš većeg benefita.... :D :D :D

https://www.youtube.com/watch?v=7G2-FPlvY58&list=RDEM1GboVrDFJL_nlitGwJbmzA&index=4

:labud :love :labud
DB_happy

PostPostao/la DB_happy » 16 srp 2020, 19:09

Sredina je srpnja, vjerujem da svi pomalo kontroliramo varrou, ovako ili onako...

Na DB_505 pčelinjaku ladice su u bajti pa provjeravam "šetače"...

Situacija je zasad solidna, bolja nego prošle godine! :)

No, s tom se grinjom nikad ne zna, oprez je i dalje potreban...

:krigle :krigle
DB_happy

PostPostao/la Debejac » 07 lis 2020, 21:57

Bilo varoe, bilo!
Novost: sada na jednim letvicama "Herba strip" iz Srbije u sastavu dodali: akrinatrin, prije nije bilo, a na nekima ne.
Nisam eko-men, iskreno, a ako hoćete, mogu ja i slagati, niko se, kažu, od laži nije udavio.

Pozdrav, svako dobro!
Koga li se ljudi na zemlji više plaše: Boga ili Njegove opozicije, đavola?
Debejac

Natrag na Svakodnevni pčelarski razgovori i razmišljanja

Trenutno korisnika/ca: / i 0 gostiju.