Pomoćni alat UVIJAČ RAJBERA - by Tokito1969

Zanimljivosti i aktualnosti na forumu
Pravila foruma
Svojevrsna "OGLASNA PLOČA" za goste AA Foruma na kojoj se konstantno pojavljuju obavijesti o najvažnijim zbivanjima u njegovom zatvorenom dijelu. Jasno, u najkraćim crticama... Za puni pristup tekstovima potrebna je registracija.

Procedura registracije novih članova na AA Forum

Pomoćni alat UVIJAČ RAJBERA - by Tokito1969

PostPostao/la Veli Jože » 10 sij 2015, 21:35

Evo jednog zgodnog alata, koji mi služi samo za jednu namjeni i koristim ga jako rijetko ali je zato od jako velike pomoći...
Ponekad svi manje ili više na svojim košnicama koristimo rajbere (e kako se sad to veli na HR nemam pojma) ali radi se o onim ključićima kojima zaključamo npr. vrata da se ne otvore, uglavnom sve bu bolje jasno kada vidite sliku...

Nikad nije bio problem zašrafiti jedan ili dva komada ali već više uvijek muka, a pošto sebe smatram VKV LIJENČINOM :urnebes :urnebes :urnebes , alat se mora korisiti, pa nem ručno šrajfal a šrajfalica mi je pri ruci...

Kako sam napravio alat: jednostavno uzmemo maleni komad metalne cijevćice (u mom slučaju 10 mm vanjski a unutarnji 8 mm duljine 50 mm) bitno da vam ide u steznu glavu od bušilice ili još bolje aku bušilice-odvijač (sa ovom drugom se može jako lijepo kontrolirati uvrtanje) kojeg na jednom kraju zarežemo pilom tek toliko da ključić uđe unutra (u mom slučaju 7 mm) ali ovaj dio je bitan nikako ne prerezati obje stjenke već samo jednu i alat je gotov...

Cijeli tekst...

:krigle
Uvijek svima na raspolaganju, uvijek svima na usluzi !
Veli Jože
Site Admin

Natrag na Obavijesti o najinteresantnijim napisima na AA Forumu

Trenutno korisnika/ca: / i 1 gost.