Kalemljenje

Pčelarstvo i voćarstvo - jedno bez drugoga ne ide !
Pravila foruma
Teme vezane uz voćarstvo i sve što se veže uz to, ali i da pčelice budu zadovoljne !

Re: Kalemljenje

PostPostao/la Debejac » 03 ožu 2020, 10:52

vupi je napisao/la:Imam i ja u pčelinjaku dosta mladih izbojaka od prošle godine ,jer sam posjekao staru šljivu Bistricu ....
E sada ,odakle idu izbojci /mladice /i ako se ucjepi nešto , dali će biti moguče taj kalem odvojiti iduće godine da samostalno vegetira ,jer vjerujem da su izboji iz površinskih korjena .......
Probati ću svakako na par izboja nešto nakalemiti ....pa šta Bog da !!!

:krigle

Jeste, najčešće su to izbojci iz žila, ali nema veze. Prekalemi: breskvu, kajsiju, nektarinu, razne vrste šljive..., šta god hoćeš, samo redovno na podlozi sve do zemlje uklanjaj pupove da bi prije, lekše i sigurnije primila plemku. Od svih, šljivu mi je najmrže kalemiti. Zato je iščupam i tako odvojim od "majke", nakalemim na koljenu dok sjedim i onda posadim na novo mjesto. Tako mi je prijem puno bolji. Samo dobre ćale i oštar nož!

Ma, nije ni važno hoće li se primiti, uvijek ima popravni. Bolje i to nego luditi ispred TV-a. Ja sam, npr. jučer cijeli dan orezivao, kalemio i prekalemljivao, čistio..., a puhalo bože sačuvaj, i tako skoro do sumraka. Napuhalo me, ali sam uživao i napunio baterije, eto to je meni važno.

Pozdrav, svako dobro!
Koga li se ljudi na zemlji više plaše: Boga ili Njegove opozicije, đavola?
Debejac

Re: Kalemljenje

PostPostao/la Debejac » 03 ožu 2020, 10:54

DB_happy je napisao/la:Moje su plemke još u fridžu, kalemit ću u ožujku, vjerojatno ranije nego prethodnih godina...

:krigle :krigle

Vakat je, nemoj zaboraviti. Sretno!

Pozdrav, svako dobro!
Koga li se ljudi na zemlji više plaše: Boga ili Njegove opozicije, đavola?
Debejac

Prethodna

Natrag na Voćarstvo i kalemljenje

Trenutno korisnika/ca: / i 1 gost.