Pčelarska škola

Dobro se treba pohvaliti, a na loše ukazati kako bi se isto što brže ispravilo!
Pravila foruma
Ovdje spadaju teme o djelovanju i aktivnostima pčelarskih saveza, organizacija, društava, udruga, zadruga... Trebamo ih hvaliti za dobro odrađene stvari u pčelarstvu, ali imamo pravo, kao njihovi članovi, ukazati i na propuste i pogreške kako bi šteta po pčelar(k)e i pčelice bila minimalna.

Re: Pčelarska škola

PostPostao/la Tokito1969 » 18 vel 2014, 19:03

DB_happy je napisao/la:Stoga Tokito, ako te put nekada nanese kroz Slav. Brod, osjećaj se pozvanim, dobro se naoružaj pitanjima, otvorit' ćemo svaku košnicu po tvojoj želji i prokomentirati viđeno. A možeš nam i pomoći u radovima toga dana, možda ti se dopadne DB_505 košnica pa si napraviš koju...

Naravno, poziv vrijedi i za sve ostale - nakon čitavog jednog desetljeća vrijeme je da DB_505 košnica polako krene u svijet i pokaže što (ne)može... 8-) ;)

:krigle :krigle

Hvala na pozivu, iako mi je najstariji sin napustio fax u Brodu nadam se da ću naći neki razlog posjetu ako nikako drugačije onda će biti pčelice glavni razlog posjetu...

Kaj je najbitnje prošle godine sam čak 2 puta išao kroz Pleternicu prema Brodu (mislim da je Vaš (Ivičin i Sanjin) pčelinjak na tom potezu ali nažalost nisam imao ni minute slobodnog vremena.

LP

LP
tko pčelari vrijedi, tko ne pčelari ne vrijedi
Tokito1969

Lokacija: pčelinjak 1 Seketin 255 MNV, pčelinjak 2 Podurte 400 MNV

PostPostao/la lukaletunic » 18 vel 2014, 22:09

vupi je napisao/la:Luka:
Ivan Tucaković je povjerenik na mome terenu i uz to kolega iz udruge .
Mislim da je profesor biologije i PČELAR ,a to govori dovoljno . :bravo
:krigle

Hajde,nisam to znao,usput koja je to udruga,da nije PU "Lipa" Zagreb :?: usput,Ivan mi je baš legao u toj školi,vrlo jednostavan čovjek,ma dobri su bili i drugi ne mogu ništa reći ali ipak sam malo više očekivao od dr. Tomljanovića i docentice Tlak-Gajger, bili su nekako previše uniformirani.
pozz.......... :krigle
lukaletunic

PostPostao/la vupi » 18 vel 2014, 23:23

lukaletunic je napisao/la:
vupi je napisao/la:Luka:
Ivan Tucaković je povjerenik na mome terenu i uz to kolega iz udruge .
Mislim da je profesor biologije i PČELAR ,a to govori dovoljno . :bravo

Hajde,nisam to znao,usput koja je to udruga,da nije PU "Lipa" Zagreb :?: usput,Ivan mi je baš legao u toj školi,vrlo jednostavan čovjek,ma dobri su bili i drugi ne mogu ništa reći ali ipak sam malo više očekivao od dr. Tomljanovića i docentice Tlak-Gajger, bili su nekako previše uniformirani.
pozz.......... :krigle

Da PU Lipa Zagreb ,iako mi nije blizu jer ima i bližih ,ali tamo imam dosta poznatih ,
a i mama mi je u blizini pa (2 muhe 1 udarac )
A predavanje ; obično najmanje dobiješ od onoga od kojega najviše očekuješ - praksa i teorija :?:

Nisam do sada bio u udrugama ,ali mi je Tucaković u katastru pčelinjaka tako naveo pa je i to prevagnulo .
A i 15.03.2014. dolazi jedna mlada pčelarka iz Austrije Yasmin Zwinz i imati će predavanje - ulaz je slobodan .
Više pročitati na stranicama PU lipa Zagreb.
Evo i jednog videa (ima 3 dijela )

http://www.youtube.com/watch?v=K067_JWDMjM
vupi

PostPostao/la lukaletunic » 19 vel 2014, 19:48

vupi je napisao/la:Da PU Lipa Zagreb ,iako mi nije blizu jer ima i bližih ,ali tamo imam dosta poznatih ,
a i mama mi je u blizini pa (2 muhe 1 udarac )
A predavanje ; obično najmanje dobiješ od onoga od kojega najviše očekuješ - praksa i teorija :?:

Nisam do sada bio u udrugama ,ali mi je Tucaković u katastru pčelinjaka tako naveo pa je i to prevagnulo .
A i 15.03.2014. dolazi jedna mlada pčelarka iz Austrije Yasmin Zwinz i imati će predavanje - ulaz je slobodan .
Više pročitati na stranicama PU lipa Zagreb.
Evo i jednog videa (ima 3 dijela )

http://www.youtube.com/watch?v=K067_JWDMjM

Znači vupi ti si tek od nedavno u udruzi :bravo koliko znam tvoja udruga je jedena od aktivnijih,dosta često održavaju edukacijska predavanja,bude tu i vrhunskih ino stručnjaka kao što je Yasmin,pogledao sam sva tri vide i mogu samo reći :bravo
tako mlada,tako lijepa a još ktomu vrhunska pčelarka :bravo ,što još jedan pčelar(ako je slobodan) može poželiti :lol: 8-) .
P.S. pozdravi mi predsajednika udruge kada ga vidiš.
pozz........... :krigle
lukaletunic

PostPostao/la vupi » 19 vel 2014, 20:41

Znači vupi ti si tek od nedavno u udruzi

Pa moram malo popraviti prosjek ,ako ništa drugo onda u godinama . ;) :oops:

tako mlada,tako lijepa a još ktomu vrhunska pčelarka :bravo ,što još jedan pčelar(ako je slobodan) može poželiti :lol: 8-) .
P.S. pozdravi mi predsajednika udruge kada ga vidiš.

Osim da je nešto mlađi od mene ,može poželjeti što i svaki mornar kada ide navigavat (da ne ponavljam). :oops: :D :urnebes

Eh sada ; nisam ti ja kriv što ću je ja vidjeti u ŽIVO a ti i dalje :bravo :bravo :bravo . :urnebes :urnebes :urnebes

:krigle :krigle :krigle
vupi

PostPostao/la lukaletunic » 19 vel 2014, 21:36

vupi je napisao/la:što ću je ja vidjeti u ŽIVO a ti i dalje :bravo :bravo :bravo . :urnebes :urnebes :urnebes

Slušaj matori :urnebes hajde majketi prenesi nam inpresije sa tog predavanja u ŽIVO :urnebes kada bude :bravo :bravo :bravo
P.S. ovo je sve u šaljivom duhu,nemoj krivo shvatiti ovo matori ;)
pozz............... :krigle
lukaletunic

PostPostao/la vupi » 19 vel 2014, 22:05

lukaletunic je napisao/la:
vupi je napisao/la:što ću je ja vidjeti u ŽIVO a ti i dalje :bravo :bravo :bravo . :urnebes :urnebes :urnebes

Slušaj matori :urnebes hajde majketi prenesi nam inpresije sa tog predavanja u ŽIVO :urnebes kada bude :bravo :bravo :bravo
P.S. ovo je sve u šaljivom duhu,nemoj krivo shvatiti ovo matori ;)
pozz............... :krigle

Luka.
Imam već sada osjećaj da će to biti predavanje za pamćenje - jer nekako vjerujem u MLADE ....

A "matori" se još uvijek bori na svim poljima ;) :D
Još da mi je tvoja "snaga" i ova pamet - bio bi ko mesar (što mu dođe pod nož ,to prereže). 8-)
vupi

PostPostao/la Dinac » 20 vel 2014, 01:40

trefst21 je napisao/la:15.02. 2014. završena pčelarska škola
podiljena uvjeranja i iskaznice
za jedno misec dana imamo još praktičnu nastavu obilazak pčelinjaka
koji zavšava sa malom zakuskom
bila bi to i prije samo još su janci mali čekamo da narestu ;)
evo slike kako to izgleda

CAM00190.jpg

CAM00191.jpg

:krigle mi merlot

ps

već sam pisao o školi kontaktirali smo i tu školu Apis iz Zagreba
samo ovdje (Žižić pou) za istu cijenu osposobljeni smo za pčelara i medara

Željko, čestitam.
:krigle šljivovica
Dinac

PostPostao/la Dinac » 20 vel 2014, 01:47

usput,Ivan mi je baš legao u toj školi,vrlo jednostavan čovjek,ma dobri su bili i drugi ne mogu ništa reći ali ipak sam malo više očekivao od dr. Tomljanovića i docentice Tlak-Gajger, bili su nekako previše uniformirani.
pozz.......... :krigle[/quote]

Slažem se u potpunosti, mada ni prof Frangen nije loš. Ali više sam očekivao od dr. Tomjlanovića posebno što on predaje i tehnologiju pčelarenja a to nam je nekako na brzinu "zbiflao" tako da nismo imali vremena nešto konkretnije ni zapisati a u skripti je to dosta šturo.
Dinac

PostPostao/la Brko » 20 vel 2014, 08:39

Ja sam ovu školu prošao prije dvije godine. Najvećim dijelom su nam predavali prof Tucaković i prof Frangen.
Prof Tucaković je, ako se dobro sjećam, treća generacija pčelara u obitelji, a mislim da ni prof Frangen nije prva.
U svakom slučaju oba su ostavila dobar dojam.
U školi seviše baziraju na anatomiju pčele i njen životni ciklus radi tempiranja jačine društava prema paši.
Kako to sve provesti u praksi...??? A nešto morate i sami spoznati :?: :idea: :D
Sve u svemu više korisno za početnike (mene) nego za iskusne i staaaare pčelare :krigle
Brko

PrethodnaSljedeća

Natrag na O (ne)radu pčelarskih saveza,organizacija,udruga,zadruga...

Trenutno korisnika/ca: / i 1 gost.