Predavanje mr.sc. Gorana Mirjanića

Dobro se treba pohvaliti, a na loše ukazati kako bi se isto što brže ispravilo!
Pravila foruma
Ovdje spadaju teme o djelovanju i aktivnostima pčelarskih saveza, organizacija, društava, udruga, zadruga... Trebamo ih hvaliti za dobro odrađene stvari u pčelarstvu, ali imamo pravo, kao njihovi članovi, ukazati i na propuste i pogreške kako bi šteta po pčelar(k)e i pčelice bila minimalna.

Predavanje mr.sc. Gorana Mirjanića

PostPostao/la DB_happy » 27 sij 2013, 23:29

U organizaciji PU Zrinski održano je 24.01.2013.g. stručno predavanje u amfiteatru srednje škole M.A.Reljković u Sl.Brodu za pčelare članove naše udruge i ostale zainteresirane. Tema je bila:
„Priprema pčelinjih zajednica za proljeće“ predavač mr.sc. Goran Mirjanić sa Poljoprivrednog fakulteta u Banja Luci - pčelar.

Opširnije, s foto-galerijom...

U prvim redovima bili smo Sanja i ja:

slika

Nadam se da nas prepoznajete, bit' će nam lakše u Gudovcu ! 8-) 8-) :lol: :lol: :bananas :bananas

:krigle :krigle
DB_505 - modificirana 13-okvirna DB košnica
DB_happy

Re: Predavanje mr.sc. Gorana Mirjanića

PostPostao/la dbhappy_mamma » 28 sij 2013, 10:15

Predavanje je bilo po mom mišljenju dobro...iako me je više puta štrecnulo kod srca.
Priča o šećernom sirupu za koji kaže da se šećer uopće ne treba kuhati ili preliti sa kipućom vodom ,da je dovoljna mlaka ,čak i potpuno hladna voda OK je, jer i sama čak i svoje voćne sirupe radim da ih uopće termički ne obrađujem...
No ne reče da je za taj postupak potrebno najmanje 24 h, da bi šećer u sirupu postao hidrorazgradiv...
Međutim,pomalo me rastužio akcenat koji je bio velikom većinom na eksploataciji pčele, i osječajući da o pčelarstvu govori kao što bi neki drugi stručnjak govorio o peradarstvu. Spominjo se stres ,ali opet ne onaj koji će naglasiti ljubav prema pčelicama, nego onaj koji će smanjiti prinose.
Možda sam prekritična, ili pak dugo nisam bila vanka na predavanjima... :oops:
a možda sam naprosto drugačije fokusirana na pčelarstvo, no ipak dobrano fokusirana da razmišljam o prinosima naših prijateljica kojima djecu svoju hranimo...
Međutim, ako sam se već na tom predavanju ugrizla za jezik nekoliko puta, ne moram ovdje :lol:
Kad prikaza sliku velikog okvira trutovskog legla :shock: ,a na kraju govora o njemu i priloga koji mu idu isključivo u korist reče kako tek dobro kokoši nesu od larvi...da nisam bila zagrađena sa obje strane izašla bih ispušit bar jednu cigaretu... :roll:
Sredstva za varrou,sve pod jedno :roll: ...dimi se amitrazom,pršće sa mliječnom kiselinom ,pa sa šećerom, pa sa ovim.,pa sa onim,..uglavnom ,pomislila sam a što će pomisliti ili ne daj Bože uraditi neki mladi pčelari koji su to sve vrijedno zapisivali u bilježnice... :evil:

No ipak je u oba slučaja progovoria moj dragi Happy :lol: , a ono 'ka' ja se nikad ne mogu suzdržat'...
Po pitanju trutovskog legla upita dotura :" što je nedostatak okvira građevnjaka?" 8-) ,Na šta je sam i odgovoria :lol:
Po pitanju sredstava protiv varroe ,ubacia se kratko ali slatko :urnebes

Inače,bilo je dobro,i saznala sam niz korisnih informacija koje su popunile neke pčelarske rupe u mojoj glavi... 8-)

No ne mogu ne izvjestiti da su svi pčelari s kojima sam prozborila po rič dvi bili zadovoljni sa predavanjem... :krigle
Imagine all the people living life in peace...
dbhappy_mamma

PostPostao/la trefst21 » 28 sij 2013, 12:00

tako je na svim predavanjima
svi samo napere uši kad se priča o visokim prinosima a o pčelama ništa
kao ono one su tu slučajno
prošle subote bio sam na predavanju u Duilovu
teme su bile
proljetni razvoj pčelinje zajednice
uzgoj matica jenterovim aparatom

sve u svemu nije sve to bilo loše i čovik se stvarno potrudio samo puno toga u kratkom vrimenu
da su bar bile kakve skripte ili nešto sl

i na kraju priča se svodila na to kako on radi u zagorju a ne u dalmaciji tako da se sve to
baš i nemože primjenit kod nas

:krigle mi

ps

da neko nije pomilova bradu teško da bi vas pripozna :urnebes
živi pusti druge da žive i nesmetaj previše Željko M
trefst21

PostPostao/la Debejac » 28 sij 2013, 13:45

Ivica, cijeli mjesec si otišao unaprijed. Tek je januar.

Pozdrav, svako dobro!
Koga li se ljudi na zemlji više plaše: Boga ili Njegove opozicije, đavola?
Debejac

PostPostao/la vupi » 28 sij 2013, 14:17

Debejac je napisao/la:Ivica, cijeli mjesec si otišao unaprijed. Tek je januar.

Pozdrav, svako dobro!

Vidi se tko čita postove od A-Ž . :bravo :krigle
vupi

PostPostao/la Veli Jože » 28 sij 2013, 17:19

Debejac je napisao/la:Ivica, cijeli mjesec si otišao unaprijed. Tek je januar.

Pozdrav, svako dobro!

Esade, dobro si to uočio, ali moja je greška minimalna... 8-) 8-) :lol: :lol:
Ja sam samo kopirao s naše vrle web stranice :urnebes :urnebes :urnebes , ako pogledaš tamo i dalje stoji 24.02.

No, svakako ti hvala za ispravak, bolje da je kod nas točno, a tamo može biti svakako.... :urnebes :urnebes :urnebes

Vjerujem da je i kod tebe i kod drugih slična situacija - dobri smo samo kad treba DATI pare, a kad treba nešto i DOBITI, e to je već druga pjesma... 8-) 8-) :lol: :lol: :bananas :bananas :urnebes :urnebes

:krigle :krigle Esade još 100 godina !
Uvijek svima na raspolaganju, uvijek svima na usluzi !
Veli Jože
Site Admin

PostPostao/la Debejac » 28 sij 2013, 21:56

Ivica:
Esade još 100 godina !

Nemoj da te Bog čuje! Šta će mi 100 godina?! Ne dao Bog! Da se još više patim! Meni je dosta i ovih 54.

Pozdrav, svako dobro!
Debejac

PostPostao/la Debejac » 23 pro 2013, 19:38

Ivica:
Nadam se da nas prepoznajete, bit' će nam lakše u Gudovcu ! 8-) 8-) :lol: :lol: :bananas :bananas

Je li vam Mirjanić uvaljivao (prodavao) nekoliko štampanih rečenica za fine pare? To obično radi.

Prepoznao sam vas: podnimljen sijed čovjek u šarenom džemperu, pa ti (češkaš bradu), pa smrknuta Sanja, pa opet neki čova (ćelav i s Vupijevim ćalama).

Pozdrav, svako dobro!
Debejac

PostPostao/la DB_happy » 24 pro 2013, 09:23

A bilo je svega... 8-) :lol: :roll:

Zanimljivo je da je isti predavač bio i u Gudovcu, gledali ga (i slušali) neki Brođani dok smo mi teferičili.... :D :D :bananas

DB_505 - modificirana 13-okvirna DB košnica
DB_happy

PostPostao/la Debejac » 24 pro 2013, 10:39

DB_happy je napisao/la:A bilo je svega... 8-) :lol: :roll:

Zanimljivo je da je isti predavač bio i u Gudovcu, gledali ga (i slušali) neki Brođani dok smo mi teferičili.... :D :D :bananas

I bolje je što ste teferičili, a kad smo već kod predavača, vjerujem da si čuo za Zorana Stanimirovića i njegov odnos prema amitrazu. I on je na ovim prostorima prodavao, pardon: predavao.

Pozdrav, svako dobro!
Debejac

Sljedeća

Natrag na O (ne)radu pčelarskih saveza,organizacija,udruga,zadruga...

Trenutno korisnika/ca: / i 1 gost.