Poticaji za 2010. godinu

Dobro se treba pohvaliti, a na loše ukazati kako bi se isto što brže ispravilo!
Pravila foruma
Ovdje spadaju teme o djelovanju i aktivnostima pčelarskih saveza, organizacija, društava, udruga, zadruga... Trebamo ih hvaliti za dobro odrađene stvari u pčelarstvu, ali imamo pravo, kao njihovi članovi, ukazati i na propuste i pogreške kako bi šteta po pčelar(k)e i pčelice bila minimalna.

Poticaji za 2010. godinu

PostPostao/la DB_happy » 12 kol 2011, 12:34

Prije 2-3 mjeseca ugodan ženski glas telefonski me je obavijestio da su se ove godine promijenili uvjeti za isplatu poticaja ostvarenih u 2010. godini. Promjena je tehničke prirode u kojoj je zakonski promijenjen način isplate poticaja:

ne može više isplata na tekući, već to mora biti žiro račun!!!

Ugodan ženski glas bio je iz Agencije za plaćanja u poljoprivredi...

Danas, 12. kolovoza, riješio sam ovaj "problem" - sada samo čekam da sjednu novčići ! :bananas :lol: :bananas

Za one koji možda nisu ovo napravili, procedura je slijedeća:

1. Otvoriti žiro račun u jednoj od banaka - predlažem HPB (Hrvatska poštanska banka) jer je otvaranje računa BESPLATNO, a kod drugih banaka naplaćuje se 30-40 kn; također je besplatno i samo vođenje žiro računa; naplaćuje se jedino ZATVARANJE računa - ali, zašto bi ga ikada zatvarali, zar ne !

2. Banka izdaje odmah potvrdu o novootvorenom žiro računu, a obavijest o kartici dobivate za oko 10-ak dana. S tom obavijesti podižete karticu u banci i time je priča o žiro računu završena.

3. Potrebno je fotokopirati karticu žiro računa, ili ako je ne želite čekati, odgovara i preslika potvrde o žiro računu tako da sve možete obaviti u jednom danu.

4. Morate kupiti 20 kn biljega (takse).

5. Još morate sa sobom ponijeti i vašu Iskaznicu OPG-a.

6. S ovih par dokumenata prikažite se u vašoj Agenciji za plaćanja u poljoprivredi.

7. Kako je vrijeme GO, nema gužve i sve je gotovo za 5 minuta.

:krigle :krigle

P.S.

Za Brođane:

Agencija za plaćanja u poljoprivredi smještena je u zgradi općine (županije), 2. kat soba 218.
DB_505 - modificirana 13-okvirna DB košnica
DB_happy

Re: Poticaji za 2010. godinu

PostPostao/la vupi » 12 kol 2011, 18:52

Sve ovo što si naveo je vjerujem sasvim točno ali ;
LOVA koja bi trebala biti namjenjena za povrat pčelarima je dobila SUŠICU i od isplate iste neće biti velike vajde ili ako i bude isplate
to će biti neka sića jer je već i sam KRANJEC dao do znanja na HPS forumu da se NE nadamo onome 50 % već DO 50 % a to će po takovome biti 5-10 %.

Koliko sam mogao zaključiti iz svih razgovora na HPS forumu -lijekovi za varou ,vage ,dnevnice ,putni troškovi itd.itd.su već pojeli preko 5 000 000,00 KN,
a ostatak kada se podijeli na one koji su predali račune za povrat je premali da se izvuče zadovoljavajući % % .
I još da se osvrnem na cijene u trgovinama pčelarskom opremom su otišle gore vjerujem i za više u % nego što će biti povrat ??
Ja nisam predavao niti nemam namjeru iako imam račun više od 3000 KN jer vidim da će se od toga najbolje ugrijati oni koji su najbliže vatri a ostali ???
I da napomenem : navodno mora biti 1(jedan ) račun sa više od 2000 KN da bi se ušlo u BUBANJ.

Ako je negdje netočan navod - molim ispravak netočnog navoda , :D
vupi

PostPostao/la DB_happy » 12 kol 2011, 21:29

Vupi, sve ovo što si naveo potpuno stoji za 2011. godinu. Razumijem tvoje ogorčenje, ali i tvoju providnost, na neki način - kao da smo u istu čarobnu kuglu gledali!
Jer, kad su HPS i Kranjec u pitanju, možemo parafrazirati poznati Remarque-ov roman "Na zapadu ništa novo" i mirne duše napisati " Kod HPS-a ništa novo"... :lol: :lol:
Tek nedavno sam saznao kako HPS dijeli pčelarima Bayer-ov akaricid CheckMite. To ne bih preporučio ni najvećem neprijatelju !!!
Srećom sam bio vidovit pa se nisam ove godine uključio u tu kampanju jer je to u biti samo nastavak prodavanja magle od strane HPS-a.
Znam da malo skrećem s teme, ali nisam odolio jer me zovu neki pčelari i kazuju da od tog "čekić" sredstva :lol: :lol: otpada, nećeš vjerovati, 30-40 varroa!!!!!!!! :?:

Stoga preporučam svima koji imate te trake "Čekićbata" - bježite od toga kao vrag od tamjana !!!!

Svakom pčelaru je jasno da se sada varroa približava svom vrhuncu razvoja i da od tretmana mora otpasti na stotine, pa i tisuće varroa. Jasno, ako nije u pitanju tretman "Čekićbatom"... :lol:

Inače, ova promjena iz tekućeg u žiro račun odnosi se na prošlu godinu kad smo pisali poticaj na principu "broj košnica x 40 kn" - taj mi novac još nije isplaćen !!!

Danas mi je službenica u Agenciji rekla da ću ga dobiti do kraja godine, najvjerojatnije...

Srećom je cijena meda znatno (po)skočila ;) pa se tako snalazim...

:krigle
DB_happy

PostPostao/la vupi » 13 kol 2011, 09:59

Da i to sam zaboravio, nisam pisao ni ovaj famozni " čekić bat " za kojeg sam isto čuo da je to čista traka bez ili sa vrlo malo aktivne tvari jer kao što kažeš varoa slabo pada,
i mislim da su to možda stare trake -istekao rok upotrebe pa samo prepakirane ???
Sutra idu zadnje vilede sa mravljom kiselinom -sav uneseni med od poslije kestena
OSTAJEu košnicama ,pa nema prihrane osim nekolicine mladih zajednica sa pričuvnim maticama,a i to je upitno jer ovih dana kod mene ima unosa sa zlatošipke ( pčela na pojilicama NEMA ).

Ja im( HPS-u i ovoj vlasti ) više ništa nevjerujem i radim po svome; ali mi je žao što NISMO na vrijeme obaviješteni da smo mogli kupiti lijek o svome aranžmanu pa dobiti vraćene SVE novce za lijek ,e pa šta ćeš kad imamo mafiju jaću od Sicilijanske .

Med još nisam dao u otkup jer su cijene mizerne i ponižavajuće -moj je med u
bačvama(4)i na sigurnom -ponešto se proda u teglicama ( da se ima za RADLER ) :D
Poticaj od 2010 sam dobio -za 80 zajednica 1.840 KN-MIZERIJA :krigle
vupi

PostPostao/la mirza » 13 kol 2011, 17:33

vupi je napisao/la:-moj je med u
bačvama(4)i na sigurnom -ponešto se proda u teglicama ( da se ima za RADLER )

Kolega vupi sve napisa, ništa dodat ništa oduzet :) ..Zanima me samo koji Radler( ožujski,pan ili karlovački ;) ). Meni osobno je potpuno svejedno, poslje rada oko zajednica (a zaprži preko 30*C) bitno mi je samo da je "maglovit"(iz hladnjaka) :D .
Ps Pošto je tema poticaji(imenica izvedena od glagola potaknuti)mislim da su ovi od spotaknuti : :krigle
mirza

PostPostao/la DB_happy » 19 lis 2011, 14:12

Krajem rujna dobio sam novčiće - poticaji za 2010 ! :bananas

"Čoban" i vlada čine sve ne bi li dobili koji glasić više, ali to im je račun bez krčmara ! :lol:

Vupi, očekivao sam 23 kn kao i ti, a dobio 33 !?

Isto je dobio (33 kn) i moj prijatelj, također krajem rujna, pa ne znam što se tu zbiva :?:
DB_happy

PostPostao/la vupi » 19 lis 2011, 19:33

DB_happy je napisao/la:Krajem rujna dobio sam novčiće - poticaji za 2010 ! :bananas

"Čoban" i vlada čine sve ne bi li dobili koji glasić više, ali to im je račun bez krčmara ! :lol:

Vupi, očekivao sam 23 kn kao i ti, a dobio 33 !?

Isto je dobio (33 kn) i moj prijatelj, također krajem rujna, pa ne znam što se tu zbiva :?:

Neznam tko ,što ,koga i zašto ,ali pokušat ću naći izvod gdje se vidi pa ću skenirati i postaviti ovdje :twisted: :o :?

P.S.
Možda stvarno računaju na tvoj glas ?? :D :D moj više nikada neće dobiti dok sam živ a kad me nebude onda ???????
Više me ništa ne iznenađuje u ovoj državi pa čak ni ovih pronevjerenih -preko 100.000.000,00 KN u državi i još nekoliko
MILIONČEKA u devizama ??? previše za jedan život na zemlji ,,,,,,
Čak što više od ovakove države ne očekujem više NIŠTA - bla ,bla bla.... :(
vupi

Natrag na O (ne)radu pčelarskih saveza,organizacija,udruga,zadruga...

Trenutno korisnika/ca: / i 1 gost.