počelo je počelo!

Re: počelo je počelo!

PostPostao/la deva » 17 sij 2014, 01:20

vupi je napisao/la:Pa gledam one slike ,već su mi oči ispale ,ali NE ZNAM NA ŠTO skrećeš pažnju ,
jer trunja , kapljica rose i zrnca šećera ima i kod mene ,i to je normalno .

Ako želiš nešto extra pokazati ,što ja ne vidim ,onda kada sređuješ slike u paint-u napravi crvenu strelicu na detalj .
:krigle

Ok..idemo polako.. 8-) na ovoj slici ispod, na dnu slike, je rub lima (gdje je goli lim.. nema papira) i tu je rubna ulica (znači između stranice nastavka i prvog okvira).

DSC_2701.jpg
..?
DSC_2701.jpg (119.21 KiB) Pogledano 3335 put/a.

Iz te ulice (ili odnekud.. :? ) je nešto napadalo tamnozelene boje na lim ispod te prve ulice, a ta se ulica u boji i svemu razlikuje od svih drugih ulica koje se vide na tom istom limu..e pa šta je to.. :?: :?:

Ne da mi se sad ponovo obrađivati sliku.. :roll:

.."kapiši" ..sinjore il da dođem na pivu kod tebe pa da to razjasnimo.. :urnebes (sigurno me zaj.....š i baš si na PAN i mislio.. ;) )

Jedno stvarno bogatstvo je bogatstvo duše, ostala su dobra podložna velikim gubitcima.
deva

PostPostao/la Debejac » 17 sij 2014, 01:25

Klube ti je suprotno od tog na što tipuješ. Dakle, mislim da je riječ o vlagi. No, iz slike ne mogu baš nešto "pročitati", mada mislim da bespotrebno brineš.
Jesi li primijetio pojačanu vlagu u košnici i buđavost?

Pozdrav, svako dobro!
Koga li se ljudi na zemlji više plaše: Boga ili Njegove opozicije, đavola?
Debejac

PostPostao/la Debejac » 17 sij 2014, 01:31

Vupi:
E sada ,ako ćemo ići tako daleko onda ; čovjek u sebi nosi nekoliko kg raznih virusa,bakterija i ko zna čega još,
pa ga zgazi vlak ili ga strefi srce i umre.
Znaš onu :
Bolje ti se roditi bez ČUNE nego bez sreće ,jer ako imaš sreće i ČUNA ti naraste .
Tako je bilo i sa onima na TITANIKU ; svi bili "zdravi" (iako puni virusa , bakterija :?: ) i puni para ,ali nisu imali SREĆE .

Bravo, ti me uvijek dobro nasmiješ. Dobro si ovo obrnuo.

Pozdrav, svako dobro!
Koga li se ljudi na zemlji više plaše: Boga ili Njegove opozicije, đavola?
Debejac

PostPostao/la vupi » 17 sij 2014, 01:32

E sada mi je jasno na što si mislio ,
pa ovako ,više po iskustvu nego što mogu vidjeti sa slike ,mislim da bi mogla biti plijesan od vlage,
(dali je i nadrugoj strani lima isto ili bar slično)
(možda od onih prvih pogača) :?:
Provjeri prvi topliji dan(krajnji okvir),a sutra izvuci malo limove iz podnice za cca 2 cm .
To će napraviti malo i ventilaciju a i rashladiti će malo košnicu pa će to i eventualno usporiti leglo ,
što je sada i potrebno ,jer ga ne treba skoro pa nikako ali ....

vupi

PostPostao/la vupi » 17 sij 2014, 01:35

Evo i Esad misli isto ,pa bi to i moglo biti ,
ali u živo je to ipak lakše odgovoriti pa ovo primi sa rezervom ...... :krigle
vupi

PostPostao/la deva » 17 sij 2014, 01:51

Debejac je napisao/la:Klube ti je suprotno od tog na što tipuješ. Dakle, mislim da je riječ o vlagi. No, iz slike ne mogu baš nešto "pročitati", mada mislim da bespotrebno brineš.
Jesi li primijetio pojačanu vlagu u košnici i buđavost?

Pozdrav, svako dobro!

Što se tiče vlage, ima je više otkad je zatoplilo, ali kod zadnjeg pregleda (5.01.) nisam primjetio plijesan (osim na limu).

Neznam, pričekat ću vikend (16-17 C) pa ću pogledati nabrzinu.

Uzdravlje :krigle
Jedno stvarno bogatstvo je bogatstvo duše, ostala su dobra podložna velikim gubitcima.
deva

PostPostao/la deva » 17 sij 2014, 01:52

vupi je napisao/la:E sada mi je jasno na što si mislio ,
pa ovako ,više po iskustvu nego što mogu vidjeti sa slike ,mislim da bi mogla biti plijesan od vlage,
(dali je i nadrugoj strani lima isto ili bar slično)
(možda od onih prvih pogača) :?:
Provjeri prvi topliji dan(krajnji okvir),a sutra izvuci malo limove iz podnice za cca 2 cm .
To će napraviti malo i ventilaciju a i rashladiti će malo košnicu pa će to i eventualno usporiti leglo ,
što je sada i potrebno ,jer ga ne treba skoro pa nikako ali ....

Ok..dogovoreno.. :krigle
deva

PostPostao/la mirza » 17 sij 2014, 11:14

deva je napisao/la:Što se tiče vlage, ima je više otkad je zatoplilo, ali kod zadnjeg pregleda (5.01.) nisam primjetio plijesan (osim na limu).

Deva ja ti preporučam da ne čekaš , nego iz svih zajednica izvadi prvi ili deseti okvir,(definitivno onaj sa suprotne strane klupka.
Zašto kažem da ne čekaš, zato što je niža temperatura, uočljivo je koliko je i gdje je klupko. Ta akcija toliko kratko traje , da neće biti nikakve štete(pothlađivanja). Još jesenas sam izvadio prvi i deseti okvir iz donjeg nastavka, što i tebi preporučam, inače ona strana saća do stijenke košnice obuđavi, pozeleni. Potvrda ovoga o čemu govorim je i Ivičina akcija vađenja čak dva okvira i pregrada s kartonima.
Ako čekaš 15*C, klupko se raspusti , ti dimiš , i onda to sve traje(nepoželjno uznemiravanje), ovakvu akciju napravim bez opreme(samo kapa, izleti ljutica a ima vremena da ubode u oko i na - 2*C :x ).
mirza

PostPostao/la vupi » 17 sij 2014, 19:47

mirza je napisao/la:
deva je napisao/la:Što se tiče vlage, ima je više otkad je zatoplilo, ali kod zadnjeg pregleda (5.01.) nisam primjetio plijesan (osim na limu).

Deva ja ti preporučam da ne čekaš , nego iz svih zajednica izvadi prvi ili deseti okvir,(definitivno onaj sa suprotne strane klupka.
Zašto kažem da ne čekaš, zato što je niža temperatura, uočljivo je koliko je i gdje je klupko. Ta akcija toliko kratko traje , da neće biti nikakve štete(pothlađivanja). Još jesenas sam izvadio prvi i deseti okvir iz donjeg nastavka, što i tebi preporučam, inače ona strana saća do stijenke košnice obuđavi, pozeleni. Potvrda ovoga o čemu govorim je i Ivičina akcija vađenja čak dva okvira i pregrada s kartonima.
Ako čekaš 15*C, klupko se raspusti , ti dimiš , i onda to sve traje(nepoželjno uznemiravanje), ovakvu akciju napravim bez opreme(samo kapa, izleti ljutica a ima vremena da ubode u oko i na - 2*C :x ).

Probaj ,ali oprezno ;
Nisam siguran da ćeš ove okvire izvaditi tako lako -SADA :?:
Govorim to zbog toga što je sada vlaga u košnici toliko povećala širinu bočnih letvica na okvirima,
da su oni sada JAKO stisnuti jedan uz drugi da ih je jako teško izvaditi ,
a da ne dođe do kidanja okvira na spojevima + propolis je stvrdnut i još više sljepljuje okvire .
Nisam protiv vađenja barem jednog okvira (može i dva) iz plodišta ,ali u jesen - pred uzimljavanje i
prije konačnog rasporeda (dodavanja) zimnice .
Imam na nekima i tako uzimljeno ,ali ne na svima ......

vupi

PostPostao/la Tokito1969 » 17 sij 2014, 23:07

vupi je napisao/la:Nisam protiv vađenja barem jednog okvira (može i dva) iz plodišta ,ali u jesen - pred uzimljavanje i
prije konačnog rasporeda (dodavanja) zimnice .
Imam na nekima i tako uzimljeno ,ali ne na svima ......

Moje su sve gotovo sve tako uzimljene.
A meni na limu izgleda kao ostaci pogače (ono bijelo) i pljesan (da li su popljesnivili otpatci od saća ili pogaće) teško je procijeniti preko slike.
Dovoljno je samo da ti malo košnica visi na tu stanu pa da se pojavi povečana koncentracija otpadaka koji mogu popljesniviti, a još jedan razlog je viska vanjska temperatura koja sve to i aktivira...
tko pčelari vrijedi, tko ne pčelari ne vrijedi
Tokito1969

Lokacija: pčelinjak 1 Seketin 255 MNV, pčelinjak 2 Podurte 400 MNV

PrethodnaSljedeća

Natrag na Nozemoza

Trenutno korisnika/ca: / i 1 gost.