Oksalna kiselina

Re: Oksalna kiselina

PostPostao/la Debejac » 12 sij 2015, 22:46

vupi je napisao/la:Imam samo dodati ;

Neke EU zemlje se vraćaju na "varolik" iako su u EU , a mislim da će morati i HR ako želi sačuvati pčelinji fond .
Nedavno sam čuo da će ponovo od ove godine ući u program zaštite pčela u HR .. :roll:

:krigle

Upravu si.
I sam znaš da kod mnogih, posebno onih "velikih" pčelara puno, puno fali iskrenosti (jedno govore, drugo rade i skupljaju diplome, medalje, nagrade).

Pozdrav, svako dobro!
Koga li se ljudi na zemlji više plaše: Boga ili Njegove opozicije, đavola?
Debejac

PostPostao/la crnii » 12 sij 2015, 23:18

Za varolik, ok , ak se vraća ponovno na listu i ako se bez njega ne može, nema se što dodati.

Lega Debejac, oksalna je kod mene skinula nekih 50-tak varoa u jednoj košnici i ta je bila najzaraženija. Kod drugih košnica je bio zanemariv pad, 2-3-4 varoe. Ali...

U 10 mj. 2014. sam Beevitalom i bilo je varoe od 100 do 2000-3000 po košnici. Znam za sastav beevitala i spekulacije..ma svatko ga skoro spravlja po nekom svom receptu.
Uglavnom želim reći, kod mene je Beevital varou porušio i spasio mi pčele najvjerojatnije. I još skup je 120-150 kn, oko 20 eura 1/2 l.

pozzz
Viribus Unitis d.d.
crnii

PostPostao/la vupi » 12 sij 2015, 23:30

Crni :

Moje mišljenje je da je Beevital skoro pa malo jači od šerbeza :oops: ,
a naš kolega sa ovog foruma je koristio beevital 2 godine zaredom i sve je bilo "u redu" ,
ali je prošle zime ostao bez ijedne zajednice ( čini mi se da ih je izgubio 22 ) . :(
Upozoravao sam ga ali ....

Nikada se nemoj osloniti na JEDAN preparat ,ma koji on bio .....

Da nebi bilo bez dokaza ,evo i slike što može "varolik" a nemože "pašteta" ...

Pad varoe Amitraz.jpg
Pad varoe Amitraz.jpg (376.69 KiB) Pogledano 2217 put/a.

vupi

PostPostao/la crnii » 12 sij 2015, 23:42

vupi je napisao/la:Crni :

a naš kolega sa ovog foruma je koristio beevital 2 godine zaredom i sve je bilo "u redu" ,
ali je prošle zime ostao bez ijedne zajednice ( čini mi se da ih je izgubio 22 ) . :(

Nikada se nemoj osloniti na JEDAN preparat ,ma koji on bio .....

Da nebi bilo bez dokaza ,evo i slike što može "varolik" a nemože "pašteta" ...

Pad varoe Amitraz.jpg

Potpisujem Vupi i tvoje postupanje da svake godine mijenjaš preparat, logika nam govori da bi to bilo najbolje rješenje.
Kao antibiotik, samo jedan koji bi se uvijek koristio kod npr. prehlade.

Viribus Unitis d.d.
crnii

PostPostao/la Debejac » 12 sij 2015, 23:53

crnii je napisao/la:Za varolik, ok , ak se vraća ponovno na listu i ako se bez njega ne može, nema se što dodati.

Lega Debejac, oksalna je kod mene skinula nekih 50-tak varoa u jednoj košnici i ta je bila najzaraženija. Kod drugih košnica je bio zanemariv pad, 2-3-4 varoe. Ali...

U 10 mj. 2014. sam Beevitalom i bilo je varoe od 100 do 2000-3000 po košnici. Znam za sastav beevitala i spekulacije..ma svatko ga skoro spravlja po nekom svom receptu.
Uglavnom želim reći, kod mene je Beevital varou porušio i spasio mi pčele najvjerojatnije. I još skup je 120-150 kn, oko 20 eura 1/2 l.

pozzz

Je li ti "Lega" znači: kolega? Vidim da stalno koristiš tu skraćenicu. Nemoj da bi meni i vupiju još više skratio pa bi ispalo: k. Vupi, k. Debejac, a mi smo ipak malo starije čove (nasmij se malo).

Vidim, Vupi ti je sve rekao, i dobro rekao.
Ne služi bez razloga varolik (amitraz) kao kontrolni preparat za skoro svaki novi preparat protiv varoe, pokušaj tako i ti. Ja ti odavde tvrdim: da si poslije Bee Vitala nadimio varolikom, pao bi na stražnjicu kad bi vidio to što bi vidio, a što ti je slikom Vupi već potkrijepio (i ja sam negdje).

Ja ne bih bio ja kad ne bih Vupija ipak u nečemu "ispravio" (to mi je opsesija jer sabiremo rezultate "podmetanja" pa ko izgubi, taj časti). Nije šerbez, nego: šerbet (sok), a: serbez, to je rahat ili slobodan (slobodno, dobrodošlica).

O antibioticima ćemo drugi put (tabu teme).

Pozdrav, svako dobro!
Debejac

PostPostao/la Debejac » 13 sij 2015, 00:02

Vupi:

Da, da, te 2 godine i jesu prostor za prevare kod raznih preparata. Siguran sam da sam negdje, i ovdje i na drugim forumima, govorio da pčele same mogu izdržati dvije godine i propast redovno slijedi treće godine. Zato mnogi povjeruju u valjanost preparata jer prve godine bude sve uredu, ide nekako i druge godine i onda najveća moguća kazna za pčele i pčelara i još pčelaru trajni duholom.

Heh, znam i ja smućkati: malo oksalne, malo limunske, malo proplisa, pelina, bla, bla, zalijepiti etiketu, napisati da je suplement i sl., da obara varou 99 % (kako li onaj mizerni 1 % usmrti pčele?!)pa reklamirati i prodavati, znam - ali ne bih dušu i obraz ni pred ljude ni pred Boga zbog toga, zato i nemam svog preparata, neću ga ni imati sigurno, jedino da mi ga pčele podare, ili Bog.

Usput, jedan koji je cijenio moj rad i mišljenje, sad ima svoj preparat, a svojevremeno sam mu oko Bee Vitala, ma - neću dalje!

Pozdrav, svako dobro!
Debejac

PostPostao/la crnii » 13 sij 2015, 00:05

Da da lega je kolega, brže mi nekako napisati :lol:

VARO-LIK, bi bio neki lik, čovo, koji nešto vara 8-)

E dragi moji pčelari, danas sam skeširo 270 kn, biti će sutra slike, za blokove i stupce.
A za Likovara oliti amitraza bi trebao i neki top tj. dimilica..što bi značilo opet keširaj/plačaj.

Skup ovaj hobi pčelarenje. :labud
Viribus Unitis d.d.
crnii

PostPostao/la crnii » 13 sij 2015, 00:10

Debejac je napisao/la:Da, da, te 2 godine i jesu prostor za prevare kod raznih preparata. Siguran sam da sam negdje, i ovdje i na drugim forumima, govorio da pčele same mogu izdržati dvije godine i propast redovno slijedi treće godine. Zato mnogi povjeruju u valjanost preparata jer prve godine bude sve uredu, ide nekako i druge godine i onda najveća moguća kazna za pčele i pčelara i još pčelaru trajni duholom.

Pozdrav, svako dobro!

Sve ok Esade, ali recimo pretpostavka;

Koristimo jedan preparat 2 godine i nakon korištenja uvijek ima na av-ulošcima puno-puno varoe..recimo 500-1000.
Zašto bi onda treće godine zajednica umrla zbog varoe.

I još..može se recimo uvijek kontrolno tretiranje u te dvije godine raditi, nakon korištenja tog osnovnog preparata.
Puno pitam, ali eto..

Viribus Unitis d.d.
crnii

PostPostao/la Debejac » 13 sij 2015, 00:26

crnii je napisao/la:Da da lega je kolega, brže mi nekako napisati :lol:

VARO-LIK, bi bio neki lik, čovo, koji nešto vara 8-)

E dragi moji pčelari, danas sam skeširo 270 kn, biti će sutra slike, za blokove i stupce.
A za Likovara oliti amitraza bi trebao i neki top tj. dimilica..što bi značilo opet keširaj/plačaj.

Skup ovaj hobi pčelarenje. :labud

Dimilica? Tri su ti izbora: jeftina, dobra, odlična. U moru slika našao sam ti najjeftiniju, imam i drugu, ali ne mogu da trefim tu sliku (košta oko 18 eura/evra).

Jul, 26. 2014., 33, A.JPG
Jul, 26. 2014., 33, A.JPG (179.43 KiB) Pogledano 2212 put/a.

Pozdrav, svako dobro!
Debejac

PostPostao/la Debejac » 13 sij 2015, 00:32

Crni:
Koristimo jedan preparat 2 godine i nakon korištenja uvijek ima na av-ulošcima puno-puno varoe..recimo 500-1000.
Zašto bi onda treće godine zajednica umrla zbog varoe.

A, zašto bi umrla i zašto to mene pitaš? Bolje da nisi pitao (šala: skupljam bodove kao sa Vupijem).

Hajde da ne čekam tvoj odgovor, nego da odmah razjasnimo. Koristeći neke preparate koji obaraju 50, pa 10, pa 5 varoa, pčelari se uljuljkaju u bajku da je preparat odličan i da nema varoe, ne provjerivši to pouzdanim i oštrijim sredstvom, i tako ostanu bez društava, a to ti je Vupi već rekao i slikom pokazao. Mislio sam na te preparate, a ne na one koji obaraju ovoliko koliko si ti naveo. Jasno, jaraniko?

Pozdrav, svako dobro!

P.S.
Čitaj pažljivije ili će ti Vupi zveknuti keca.
Debejac

PrethodnaSljedeća

Natrag na Varrooza

Trenutno korisnika/ca: / i 1 gost.