Bee Vital

Re: Bee Vital

PostPostao/la vupi » 11 sij 2012, 20:34

franevrs je napisao/la:
Debejac je napisao/la:Vupi,
Spomenuo si onu Švabicu. Gledao sam to (eh, da je moja žena onako okretna!). Jesi li mogao skontati čime ih ono "zaliva" kad ih donese kući?

Tokom teme neko reče: jače društvo-više varoe. Da li je baš tako?

Pozdrav, svako dobro!

Mliječnom kiselinom

pozz...

Frane mislim da nisi u pravu jer kada je sniman ovaj film vjerujem da se još nije ni znalo za upotrebu organskih kiselina u pčelarstvu pa :
a mislim da ona Švabica više nije ni živa - jer da je ,ja odmah idem po nju
. :lol: :lol:

Moje je mišljenje da bi to mogao biti lijek koji je proizveo BAJER i nalazio se u sličnim bočicama kao i varolik i mješao se sa vodom ,
i kao emulzija nakapavao po pčelama -nemogu se trenutno sjetiti naziva ali ako se sjetim napišem .
Ali mogao bi biti i AMITRAZ jer se i on može pripremati u obliku emulzije . :krigle
vupi

PostPostao/la DB_happy » 11 sij 2012, 21:01

Spomenuo si onu Švabicu. Gledao sam to (eh, da je moja žena onako okretna!). Jesi li mogao skontati čime ih ono "zaliva" kad ih donese kući?

Pozdrav, svako dobro!

Evo tražim link za video i nikako ga ne mogu (pro)naći. Ako može link, rado bih i ja pogledao tu okretnu Švabicu... 8-) :lol: :bananas

:krigle
DB_505 - modificirana 13-okvirna DB košnica
DB_happy

PostPostao/la franevrs » 11 sij 2012, 21:16

DB_happy je napisao/la:

Pozdrav, svako dobro!

Evo tražim link za video i nikako ga ne mogu (pro)naći. Ako može link, rado bih i ja pogledao tu okretnu Švabicu... 8-) :lol: :bananas

Ivice na you T. pčelarenje lr košnicama ... video ti traje oko 50 min. imaš i prevod zahvaljujući senadu.

pozz....
Frane Vrsalović
franevrs

PostPostao/la vupi » 11 sij 2012, 21:37

Ivice to je zabranjeno voće .
Nemoj da ti Sanja vidi osmjeh na licu jer bi ti mogao ostati zauvjek . :oops: :lol:
Pravi se kao da gledaš samo pčele . :)
vupi

PostPostao/la franevrs » 11 sij 2012, 21:37

vupi je napisao/la:
franevrs je napisao/la:

Pozdrav, svako dobro!

Mliječnom kiselinom

pozz...

Frane mislim da nisi u pravu jer kada je sniman ovaj film vjerujem da se još nije ni znalo za upotrebu organskih kiselina u pčelarstvu pa :

a mislim da ona Švabica više nije ni živa - jer da je ,ja odmah idem po nju
. :lol: :lol:

Moje je mišljenje da bi to mogao biti lijek koji je proizveo BAJER i nalazio se u sličnim bočicama kao i varolik i mješao se sa vodom ,
i kao emulzija nakapavao po pčelama -nemogu se trenutno sjetiti naziva ali ako se sjetim napišem .
Ali mogao bi biti i AMITRAZ jer se i on može pripremati u obliku emulzije . :krigle

Vjerovatno si u pravu vupi za tretman, ne navodi se sa čime tretira ali za kolegu debejca preporuka da se
mladi rojevi tretiraju 15%-tnom mliječnom kiselinom ili 3,2%-tnom oksalnom prskanjem po pčelama,a što
se tiče starosti njemice i filma :?: :?: košnice od stiropora ,visoke podnice ne mislim da je to tako staro.

pozz.......
Frane Vrsalović
franevrs

PostPostao/la vupi » 11 sij 2012, 21:49

Frane : imam skinuto sa YouTube-a ORGINAL sve od te Švabice i od nekih djedova isto nijemci ,ali oni su pčelarili samo sa pletarama od slame i to sa 700-1500 komada na jednom mjestu do rojenja ,a ima i nešto o AG -sve na 1 DVD-u .
To sam skinuo dok još nije bilo ZAKLJUČANO ,pa ću pogledati na orginal snimkama DATUM i svakako javim SUTRA.
Još samo da napomenem ,neka te ne buni što su košnice od stiropora Švabe imali Puuuuuuno godina prije nas ,
jer kod nas ih još ni danas nema . :lol: :lol: :lol:
vupi

PostPostao/la DB_happy » 11 sij 2012, 22:33

Evo i linka:

http://www.youtube.com/watch?v=ISkE1ggAsdk

Zanimljivo ! :) :) :)

P.S.

Vupi, i Sanja je gledala pa se čudom čudi što gospodična iz Njemačku :lol: sve radi bez pčelarskog šešira !

DB_505 - modificirana 13-okvirna DB košnica
DB_happy

PostPostao/la Debejac » 12 sij 2012, 14:18

Vupi,
Pretpostavljao sam to što govoriš, ali Frane me malo zbunio, jer se amitraz kao emulzija može nanositi i prskanjem (nisam to nikad radio i ne bih ni zbog pčela niti zbog sebe). Ja imam taj DVD odavno, i još poneki, ali se tačno ne može razabrati o čemu je riječ. Ako neko skonta, neka javi.
Upravu si za košnice od stiropora, na internetu ima sijaset ponuda i informacija o njima.

Pozdrav, svako dobro!
Debejac

PostPostao/la vupi » 12 sij 2012, 15:26

Frane : pogledao sam DVD o švabici ,ali nisam našao datuma -Predpostavljam da je bilo negdje krajem 70-tih ili početkom 80-tih .
Znači Švabica bi mogla sada imati 60 i kusur godina i mogla bi ipak biti živa -odoh ja po nju :lol: :lol:

[quoteMoje je mišljenje da bi to mogao biti lijek koji je proizveo BAJER i nalazio se u sličnim bočicama kao i varolik i mješao se sa vodom ,
Ali mogao bi biti i AMITRAZ jer se i on može pripremati u obliku emulzije . ][/quote]

Sjetio sam se -EUREKA !-zove se PERIZIN.
vupi

PostPostao/la Debejac » 12 sij 2012, 15:29

Uh!
Bravo Vupi!

P.S. Šta će ti Švabica? Da plačete zajedno (šala mala)?

Pozdrav, svako dobro!
Koga li se ljudi na zemlji više plaše: Boga ili Njegove opozicije, đavola?
Debejac

PrethodnaSljedeća

Natrag na Varrooza

Trenutno korisnika/ca: / i 1 gost.