apiguard

apiguard

PostPostao/la mrčko 91 » 30 lip 2011, 18:42

Poštovanje svima na forumu gdje nabaviti apiguard paštetice i dali iste koristite u suzbijanju varooe
mrčko 91

Re: apiguard

PostPostao/la DB_happy » 30 lip 2011, 20:58

Nisam koristio apiguard, a volio bih čuti kakva su iskustva s tim preparatom. Ako se ne varam, o njemu sve najbolje misli dr. Rodoljub Živadinović, poznati i priznati srpski pčelar.

Nisam te zaboravio, onaj tekst o mravljoj kiselini ubrzo će osvanuti na našem forumu. Ako slučajno posjećuješ forum HPS-a, i tamo postoji jedan moj tekst na temu mravlje.

Nikako ne postupaj po tom tekstu, stvari su drastično promijenjene !!!

Jasno, ova obavijest vrijedi i za sve ostale koje misle tretirati društva mravljom kiselinom.

Tretman društava MK 60% - metoda 5-ISTOK-5 - već se u samom naslovu vidi ogromna razlika u odnosu na onaj text pod temom "Opis modificirane DB košnice"...

:krigle
DB_505 - modificirana 13-okvirna DB košnica
DB_happy

PostPostao/la mrčko 91 » 02 srp 2011, 22:32

Apiguard je dobar ali je skup još uvik kod nas jedan tretman sa apiguardom je okolo 40 kn....... :krigle pozdrav
mrčko 91

PostPostao/la dbhappy_mamma » 03 srp 2011, 21:03

mrčko 91 je napisao/la:Apiguard je dobar ali je skup još uvik kod nas jedan tretman sa apiguardom je okolo 40 kn....... :krigle pozdrav

Upravo tako !!!
Skup je, što potvrđuje iznos od 40 kn - po jednom tretmanu - po jednoj košnici ! :shock:

Dobar je, iz razloga što je baziran na timolu ,odnosno on je fenolni derivat cimena.Prirodni je sastojak majčine dušice no ima ga i u mnogim drugim biljkama...što upučuje na zaključak da je organsko sredstvo za suzbijanje zlokobne varroe.

Suzbija varrou u impozantnoj brojci od oko 90 % !

Kada se stavi u košncu "pašteta" u njoj ostaje 2,5 - 3 tjedna ,nakon čega se košnica ponovo otvara ,te ako gela više nema kutija se vadi i dodaje se druga. Ako ga još ima ,uz njega se dodaje druga i time bi tretman apiguardom bio gotov.

U svakom slučaju ,apiquard je po meni dobar izbor za one koji si to mogu i žele priuštiti,a da bez puno posla obave tretman koji je kvaltetan.
Fenomenalan izbor za pčelare početnika !!! Ja bih ga prva preporučila svome djetetu koje bi počelo pčelariti ili bilo kojem pčelaru sa par košnica koji ih drži iz zabave i razloga da ima meda isključivo za svoje potrebe.

No , što bih učinila kada bi mi se Happy pojavio sa stotinjak "pašteta", i računom od oko 2000 kuna :?: 8-)
Blago rečeno - pogodila bi ih s njima u glavu :roll: :roll:

Zašto???
Zato što manje od jednog tretmana jedne košnice košta tretman mravljom kiselinom cijelog pčelinjaka od oko pedesetak društava...
Zato što MK spada u kategoriju organskog tretmana koji nosi učinkovitost od oko 95-97 %...
Ima još puno "zato"...no to je moje subjektivno mišljenje... 8-) 8-) proizašlo iz druženja sa čika Rudolfom Steinerom...

No i dalje smatram da je apiqurd super izbor , ali ne i moj ;)
Imagine all the people living life in peace...
dbhappy_mamma

PostPostao/la saperica » 25 ruj 2011, 20:08

saperica

PostPostao/la saperica » 01 ruj 2014, 19:30

eto ove godine su kolege potvrdile po prvi put ono što sam već godinama govorio da tretman apiguardom svaka 2 tjedna nema koristi. naime nakon 8 dana ga već nema, odnosno ostane ga tek samo suhi dio u mrvicama. kolege iz slavonije, zagorja i pleševice su to potvrdile. ja sam govorio da apiguard ima efekta kad staviš 5 "paštetica" jednu iza druge svakih 8 dana. inače slaba vajda, na 3-ćoj počinje pad da je milina a zadnje 3 dovršavaju posao.
saperica

PostPostao/la saperica » 01 ruj 2014, 19:30

molim iskustva ostalih,,
saperica

PostPostao/la vupi » 01 ruj 2014, 19:56

saperica je napisao/la:eto ove godine su kolege potvrdile po prvi put ono što sam već godinama govorio da tretman apiguardom svaka 2 tjedna nema koristi. naime nakon 8 dana ga već nema, odnosno ostane ga tek samo suhi dio u mrvicama. kolege iz slavonije, zagorja i pleševice su to potvrdile. ja sam govorio da apiguard ima efekta kad staviš 5 "paštetica" jednu iza druge svakih 8 dana. inače slaba vajda, na 3-ćoj počinje pad da je milina a zadnje 3 dovršavaju posao.

Prošle godine sam ga koristio i nisam zadovoljan .
Naravno koristio sam po uputstvu samo 2 doze .
Kod zimskog tretmana oxalnom kiselinom bilo je više varoe nego kada se ljeti tretira nekim drugim "lijekom" .
Ja svake godine OBAVEZNO mijenjam sredstvo pa zato i dobro uočavam razliku kod pojedinih tretiranja .
Ima i dobra strana apiguarda a to je da ne prekida zalegu , jednostavan je za upotrebu i
navodno djeluje na spore vapnenog legla .
Ovo što si ti naveo da bi trebalo 4-5 doza moguće bi efikasnost bila daleko veća (nisam probao ),
ali to onda PREVIŠE poskupljuje godišnje tretiranje jer se dobije samo jedna doza od HPS-a .

:krigle

P.S.
Brzina trošenja apiguarda ovisi o vanjskoj temperaturi i vjerojatno vlagi ,
a ova godina je relativno hladnija i vlažnija od prošle .
Prošle godine mi se prve doze nisu nisu otopile do dodavanja druge doze , kada je nakon toga zahladilo onda je druge doze ostala skoro polovica i to nakon 20 dana - zašto neznam .
Ove je godine na redu najdjelotvornije sredstvo za skidanje varoe i nikada me nije iznevjerio ( svake 3-4 god.u upotrebi).
vupi

PostPostao/la Debejac » 01 ruj 2014, 20:08

saperica je napisao/la:molim iskustva ostalih,,

Koliko dugo si koristio apiguard i čime si provjerio djelotvornost?
Kasnije ćemo o iskustvima, a od onih u uputstvima: 95 %, 99%..., od toga dobijem osip.

Pozdrav, svako dobro!
Koga li se ljudi na zemlji više plaše: Boga ili Njegove opozicije, đavola?
Debejac

Natrag na Varrooza

Trenutno korisnika/ca: / i 1 gost.