Reinvazija varroe?

Reinvazija varroe?

PostPostao/la DB_happy » 27 ruj 2017, 20:17

Pozdrav svima, :)

Jučer sam se čuo s jednim pčelarom kasno navečer, tek se vratio s pčelinjaka. Vijesti nisu dobre, došlo je do reinvazije varroe :x :x na njegovom pčelinjaku! :o :o :shock: :shock:

A sve do sada bilo je u najboljem redu, očito se gamad zavukla u zadnje leglo...

Slijedi tretman...

Danas sam bio na pčelinjaku i provjerio ladice, kod nas, srećom, nema reinvazije :D :D mrske grinje...

Dakle, oprez!!! :!: :!:

:krigle :krigle
DB_505 - modificirana 13-okvirna DB košnica
DB_happy

Re: Reinvazija varroe?

PostPostao/la Tokito1969 » 28 ruj 2017, 17:12

Kod mene varoe nema, ni 1 kom na 2 dana... :D :D :D

Brzinski pregledao 1/3 društva legla malo, na 2-3 okvira veličina dlana, uglavnom zatvorenog, hrane u izobilju :D :D :D ...

Međutim jedna sumljiva, neubičajena radna atmosfera na letu, i ustanovljeno je da ima 4 zrela matičnjaka, jaja i matice nisam ugledao, legla na 3 okvira 50%, matičnjaci porušeni, kontrola za nekoliko dana :( :( :( :(
tko pčelari vrijedi, tko ne pčelari ne vrijedi
Tokito1969

Lokacija: pčelinjak 1 Seketin 255 MNV, pčelinjak 2 Podurte 400 MNV

Re: Reinvazija varroe?

PostPostao/la DB_happy » 01 lis 2017, 21:04

Tokito1969 je napisao/la:Kod mene varoe nema, ni 1 kom na 2 dana... :D :D :D

:D :D :D :bravo :bravo :bravo - za meštra od tretmana! 8-) :)

Konačno sam stigao detaljno pregledati ladice, sada je i kod nas sigurno da zasad neće trebati nikakav izvanredni tretman što je često bio slučaj u prethodnim sezonama. Ovdje je tablica s podacima:
viewtopic.php?p=27628#p27628

No, velika većina zajednica i dalje njeguje 2,3 ili čak 4 okvira legla (promera od 10 do 15 cm, otprilike) pa je stoga oprez i daljnja provjera ladica itekako potrebna.

"Tko se jednaput opeče, i na hladno puše!" :lol: :lol: :urnebes :urnebes

Srećom sam sada razvio novu tehnologiju borbe s varroozom koja će se u godinama koje slijede pretvoriti u uobičajenu rutinu... :D :D

Vjerujem da će mi se bar netko od vas pridružiti...

Ali o tome više kad se odrade i posljednji ovogodišnji tretmani protiv mrskog nam neprijatelja... :x :x :evil: :evil:
DB_505 - modificirana 13-okvirna DB košnica
DB_happy

Natrag na Varrooza

Trenutno korisnika/ca: / i 3 gostiju.