MLIN ZA ŠEĆER

Sve one tehničke sitnice i krupnice koje život znače!

Re: MLIN ZA ŠEĆER

PostPostao/la Debejac » 10 sij 2014, 22:53

vupi je napisao/la:Kakva veleprodaja - u njoj mogu samo oni koji imaju FIRMU -registriranu ,ali i tamo nema bez poreza (PDV),
a jedino je jeftinije što trgovci koji kupuju za dučan dobiju neki rabat .
Obični smrtnik nema nikakvog rabata a ni ne može tamo ni kupiti - METRO je jedan od takvih .
U veletrgovinama živežnih namirnica ; konzum-bila -merkator-getro i slični možeš kupiti ali oni svi imaju
različite cijene pojedinih artikala -pa onda poludiš da bi uštedio-u stvari naje.. si kako god okreneš .
Ako uspiješ uhvatiti nešto dok su "akcije" dobro si prošao .
Ja sam nedavno kupio sav šečer za pogače po 5,12 kn za kilu - nema nigdje jeftinije .

Kod nas nema nigdje i ništa bez poreza - još malo kada prdneš platiti češ porez (ako te uhvate) ;) :urnebes .

Pa, šta hoćeš? Ako si kupio u prodavnici, jeftiniji ti šećer no kod nas?
Nema ni kod nas bez poreza jer su fiskalne kase, davanje i uzimanje računa - obaveza, ali privatnik nastoji srušiti konkurenciju, a da bi to učinio - obara cijene na minimum (kad god je to moguće).

Pozdrav, svako dobro!
Koga li se ljudi na zemlji više plaše: Boga ili Njegove opozicije, đavola?
Debejac

PostPostao/la vupi » 11 sij 2014, 10:27

Debejac je napisao/la:
vupi je napisao/la:Kakva veleprodaja - u njoj mogu samo oni koji imaju FIRMU -registriranu ,ali i tamo nema bez poreza (PDV),
a jedino je jeftinije što trgovci koji kupuju za dučan dobiju neki rabat .
Obični smrtnik nema nikakvog rabata a ni ne može tamo ni kupiti - METRO je jedan od takvih .
U veletrgovinama živežnih namirnica ; konzum-bila -merkator-getro i slični možeš kupiti ali oni svi imaju
različite cijene pojedinih artikala -pa onda poludiš da bi uštedio-u stvari naje.. si kako god okreneš .
Ako uspiješ uhvatiti nešto dok su "akcije" dobro si prošao .
Ja sam nedavno kupio sav šečer za pogače po 5,12 kn za kilu - nema nigdje jeftinije .

Kod nas nema nigdje i ništa bez poreza - još malo kada prdneš platiti češ porez (ako te uhvate) ;) :urnebes .

Pa, šta hoćeš? Ako si kupio u prodavnici, jeftiniji ti šećer no kod nas?
Nema ni kod nas bez poreza jer su fiskalne kase, davanje i uzimanje računa - obaveza, ali privatnik nastoji srušiti konkurenciju, a da bi to učinio - obara cijene na minimum (kad god je to moguće).

Pozdrav, svako dobro!

Tako je i normalno ,jer konkurencija skida cijenu da bi opstao .
ALI kada u mjestu imaš jednu trgovinu kučnih potrpština ,a prva veletrgovina je 10 km od tebe ,
onda gazda trgovine koristi "gužvu" jer nema konkurencije.
Čak je jednom prilikom imao i ovaj odgovor na visoke cijene : ko hoće neka kupi ,ko neće neka ide u grad 10 km .
Na takve ja mislim ,a vjerujem da ih ima i još negdje .
Ali ovome mome je izgleda došao kraj(ne idem k njemu ,ali sam načuo da se sprema zatvoriti )-jer došao još jedan iz Zagreba (konkurencija) a i voze kruh od kuće do kuće .
Otvoren i kiosk koji ima sve od igle do lokomotive (na samoj autobusnoj stanici ).

Nažalost tako je kod mene ,iako sam 10 km od grada (od rotora u Zagrebu)
nečeš vjerovati -pripadamo Zagrebu i plačamo poreze i prireze Zagrebu ,a nemamo gradsku vodu ni kanalizaciju,
a o plinu ni ne sanjamo . :shock:
Voda je prošla prije 2-3 godine ali samo glavnom ulicom i još nedaju priključak - kao slab pritisak vode . :shock: :evil:
vupi

PostPostao/la Debejac » 11 sij 2014, 20:50

Vupi:
Nažalost tako je kod mene ,iako sam 10 km od grada (od rotora u Zagrebu)
nečeš vjerovati -pripadamo Zagrebu i plačamo poreze i prireze Zagrebu ,a nemamo gradsku vodu ni kanalizaciju,
Voda je prošla prije 2-3 godine ali samo glavnom ulicom i još nedaju priključak - kao slab pritisak vode . :shock: :evil:

E, to je da ti pamet stane.
Ma, da, njima treba ( "bogovima"), nama ne, a, vala, kakvi smo, trebali bi nam i vazduh naplaćivati i mi bi opet na sećijama tračali, a oni i dalje radili šta hoće.

Pozdrav, svako dobro!
Koga li se ljudi na zemlji više plaše: Boga ili Njegove opozicije, đavola?
Debejac

PostPostao/la Tokito1969 » 11 sij 2014, 23:28

vupi je napisao/la:Nažalost tako je kod mene ,iako sam 10 km od grada (od rotora u Zagrebu)

E tuti je greška, treba samo pozvati Banditosa (koji je i pčelara opa.) da trči po Vašem kraju tako dugo dok ne ožedni a onda cap nema vode pa da vidiš kak bi se brzo vleklo, sve to još uraditi po zimi pa kad se treba ugrijati ponoviti slučaj kao i sa vodom....

LP
tko pčelari vrijedi, tko ne pčelari ne vrijedi
Tokito1969

Lokacija: pčelinjak 1 Seketin 255 MNV, pčelinjak 2 Podurte 400 MNV

PostPostao/la vupi » 11 sij 2014, 23:43

Tokito1969 je napisao/la:
vupi je napisao/la:Nažalost tako je kod mene ,iako sam 10 km od grada (od rotora u Zagrebu)

E tuti je greška, treba samo pozvati Banditosa (koji je i pčelara opa.) da trči po Vašem kraju tako dugo dok ne ožedni a onda cap nema vode pa da vidiš kak bi se brzo vleklo, sve to još uraditi po zimi pa kad se treba ugrijati ponoviti slučaj kao i sa vodom....

LP

On je i obečao - ali samo obečao. :evil:
vupi

Prethodna

Natrag na Ostala pčelarska oprema

Trenutno korisnika/ca: / i 1 gost.