Inox bačve za med

Sve one tehničke sitnice i krupnice koje život znače!

Re: Inox bačve za med

PostPostao/la trefst21 » 20 vel 2013, 20:17

svako jutro po jednu
za bolju cirkulaciju
pa onda ponovit nekoliko puta
jedna ki nijedna
:urnebes :urnebes :urnebes

:krigle mi
živi pusti druge da žive i nesmetaj previše Željko M
trefst21

PostPostao/la Tokito1969 » 21 vel 2013, 07:44

Sve je to lijepo i ok popiti koju čašicu na dan i direktr oliti ga noja kod nas je izvanredna ako se zna pripremiti (bez pacanja tri dana iliti ga kurenje izmuljanog grožda) e onda takvo vino ima miris i okus po groždu znam po šogorima oni imaja svaki po 1500 litara noje god. i uz samo jednono ili čak bez ijednog prskanja vino je dolično oda kada su počeli primjenjivati novu metodu (nikaj novoga ko i za cepiku iz muljače u prešu pa u bačvu i najvažnje u inoxice) sve prodaju već u 12 mjesecu i svi se dive tome probajte.

E sad da se vratimo na temu za vinske bačve znam da nemaju vanjski poklopac koji se da hermetički zatvoriti tu ulogu ima unutrnji plivajuči poklopac koji leži na parafinskom ulju znači da bi med mogao prihvačati vodu iz zraka koji ulazi kroz poklopac da li sam u pravu ili negdje griješim?

A ako stavimo pipu za med na mjesto gdje je bila pipa za vino zar ne bi onda puno stalo meda u bačvi kojeg ne bi mogli istočiti?

LP
tko pčelari vrijedi, tko ne pčelari ne vrijedi
Tokito1969

Lokacija: pčelinjak 1 Seketin 255 MNV, pčelinjak 2 Podurte 400 MNV

PostPostao/la drago1 » 22 vel 2013, 16:14

Pipa je vrno nisko na dnu i ako još ktome nagneš bačvu naprijed iscuri sav med , možda ostane za pola kg. Da nebi dlazio zrak u bačvu oko poklopca i bačve znači gore na vrhu zavijem sa onom prozirnom folijom širine neznam točno negdje oko 10 do 15 cm i to je to.
Drago
drago1

PostPostao/la Tokito1969 » 24 vel 2013, 20:05

Dobra ti je to ideja ipak je bačva za vino jeftinija nego za med barem tu gdje sam ja pitao Letina i još nekolicina majih proizvođača al je za med uvijek bila skuplja i do 30% a sama pipa nije toliko skuplja da bi tu razliku pokrila znači ipak postaje neka razlika.

LP
tko pčelari vrijedi, tko ne pčelari ne vrijedi
Tokito1969

Lokacija: pčelinjak 1 Seketin 255 MNV, pčelinjak 2 Podurte 400 MNV

PostPostao/la drago1 » 25 vel 2013, 20:22

Dobro zapažanje imaš, pipa je skuplja ali opet bačva za vino neznam zašto je u biti jeftinija iako ima još onaj plutajući pokrov. Izgleda da smo mi pčelari veće zlo od vinogradara za ove firme koje to izrađuju.
drago1

PostPostao/la vupi » 25 vel 2013, 21:59

drago1 je napisao/la:Dobro zapažanje imaš, pipa je skuplja ali opet bačva za vino neznam zašto je u biti jeftinija iako ima još onaj plutajući pokrov. Izgleda da smo mi pčelari veće zlo od vinogradara za ove firme koje to izrađuju.

Ma nismo mi veće zlo ,nego oni misle da smo puni kao brod i da ne znamo kuda bi sa novcima . :lol: :krigle
vupi

PostPostao/la deva » 25 vel 2013, 23:17

vupi je napisao/la:
Ma nismo mi veće zlo ,nego oni misle da smo puni kao brod i da ne znamo kuda bi sa novcima . :lol: :krigle

A na brodu rupa do rupe.. :lol:

Uzdravlje :krigle
Jedno stvarno bogatstvo je bogatstvo duše, ostala su dobra podložna velikim gubitcima.
deva

Prethodna

Natrag na Ostala pčelarska oprema

Trenutno korisnika/ca: / i 2 gostiju.