Inox bačve za med

Sve one tehničke sitnice i krupnice koje život znače!

Inox bačve za med

PostPostao/la Tokito1969 » 15 vel 2013, 17:08

Kolege tko ima kakva iskustva sa nabavkom te korištenje inox bačava za med te njihove mane i vrline te na što treba obrati pažnju kod kupovine istih - cijena, zapremina, slavina poklopac, nulti ispust i slično.

LP
tko pčelari vrijedi, tko ne pčelari ne vrijedi
Tokito1969

Lokacija: pčelinjak 1 Seketin 255 MNV, pčelinjak 2 Podurte 400 MNV

Re: Inox bačve za med

PostPostao/la Tokito1969 » 19 vel 2013, 16:51

Vidim Ja da svi samo tovarite u bačve od Jamnice ili plastične kante ali Ja bh ipak htel jednu inoxicu za med kad več nemam za vino.
Stvar je u tome da razni proizvođači imaju razne cijene a i izvedbe su im različite pa da priupitam morti ima tko kakvu od kojeg prozvođača imali li kavih mana i sl.

LP
tko pčelari vrijedi, tko ne pčelari ne vrijedi
Tokito1969

Lokacija: pčelinjak 1 Seketin 255 MNV, pčelinjak 2 Podurte 400 MNV

PostPostao/la drago1 » 19 vel 2013, 18:36

Ja imam već 10 g. tri inox bačve. Jedna je od 35 l. druga od 75 l i treća od 175 l. Mogu reći da je to prava stvar, na bačvama su slavine isto od inox a gore poklopac isto kao i na bačvi od vina stime da bačva od vina ima unutra uži poklopac koji pluta na vinu a sa strane se natoči parafinsko ulje koje brtvi da nema zraka, šta kod bačvi od meda nije potrebno. Na bačvama od meda slavine imaju dosta širi otvor tako da med curi kao i na vrcaljki. U manje bačve točim med koji prije kristalizira a u veliku obično bagrem. Prednost tih bačvi je da se po pražnjenju lako operu i nema nikakvog straha od nekih mirisa ili bilo kakvih nus pojava po medu a i lijepo se iz njih toči u staklenke.
Lp
Drago
drago1

PostPostao/la vupi » 19 vel 2013, 19:33

Imam Inox bačvu za vino od 400 litara i što se tiče Higijene -PREZADOVOLJAN .

Na HPS forumu jedan kolega izrađuje INOX opremu i nudi u zamjenu za pčele na okvirima i slično .
Međutim , već dva ( 2 ) puta mu šaljem PP i on se uopće ne javlja :?: :o :?: :o

Volio bih imati za med barem dvije inox bačve ,ali ne veće od 100 litara (70-90 litara).
Eto ,kada smo već kod toga ,ja bih čak i ovu od vina kompenzirao za ove od meda -uz dogovor . :krigle
vupi

PostPostao/la drago1 » 20 vel 2013, 17:50

Vupi ta od vina ti je dobra samo daš majstoru koji bi izrezao veći promjer za pipu i stavi se pipa za med i to je to.
drago1

PostPostao/la vupi » 20 vel 2013, 18:19

drago1 je napisao/la:Vupi ta od vina ti je dobra samo daš majstoru koji bi izrezao veći promjer za pipu i stavi se pipa za med i to je to.

Ova od 400 litara mi je prevelika , i još k tome je to cca 600 kg ,što je preteško za noge koje su od istog materijala kao i bačva .
Vidjeti ću ,ako je budem mogao ili prodati ili zamijeniti .
Ako ne uspijem onda ću MORATI svake godine POPITI 400 litara vina -a to mi je ipak malo previše . ;) :lol: :krigle
vupi

PostPostao/la drago1 » 20 vel 2013, 19:50

Sigurno previše 400 l.Ja sam dok sam bio u boljoj kondiciji na dan mogao popiti 1 l turbo rizlinga ako sam radio cijeli dan ko recio košnja trave i ostalih poljoprivrednih radova i ništa mi nije bilo no to sam miješao sa Jamničkom. Pitati će mnogi kaj je to turbo rizling, a ja odgovaram to vam je ''DIREKTOR'' znači obični francuz ili po Slovensko 'ŠMARNICA'.
Lp :krigle
drago1

PostPostao/la vupi » 20 vel 2013, 20:00

drago1 je napisao/la:Sigurno previše 400 l.Ja sam dok sam bio u boljoj kondiciji na dan mogao popiti 1 l turbo rizlinga ako sam radio cijeli dan ko recio košnja trave i ostalih poljoprivrednih radova i ništa mi nije bilo no to sam miješao sa Jamničkom. Pitati će mnogi kaj je to turbo rizling, a ja odgovaram to vam je ''DIREKTOR'' znači obični francuz ili po Slovensko 'ŠMARNICA'.

Ali ,evo da se malo i ja pohvalim :
moj pokojni totac je u svojim najboljim godinama (40-45 god.) u PROSJEKU mogao popiti 5 litara VINA
(samo cijepljeno grožđe ) i jednu jamničku NA DAN (stoječki) .
Rekao je da je šteta u vino stavljati vodu . :D .
Bio je krupan i godinama je imao od 120-125 kg žive vage .Doživio je 78 godina -skoro bez bolesti ,
a onda ga je pokosilo za par mjeseci ( nije pijača ). :(
vupi

PostPostao/la trefst21 » 20 vel 2013, 20:05

vupi je napisao/la:
drago1 je napisao/la:Sigurno previše 400 l.Ja sam dok sam bio u boljoj kondiciji na dan mogao popiti 1 l turbo rizlinga ako sam radio cijeli dan ko recio košnja trave i ostalih poljoprivrednih radova i ništa mi nije bilo no to sam miješao sa Jamničkom. Pitati će mnogi kaj je to turbo rizling, a ja odgovaram to vam je ''DIREKTOR'' znači obični francuz ili po Slovensko 'ŠMARNICA'.

Ali ,evo da se malo i ja pohvalim :
moj pokojni totac je u svojim najboljim godinama (40-45 god.) u PROSJEKU mogao popiti 5 litara VINA
(samo cijepljeno grožđe ) i jednu jamničku NA DAN (stoječki) .
Rekao je da je šteta u vino stavljati vodu . :D .
Bio je krupan i godinama je imao od 120-125 kg žive vage .Doživio je 78 godina -skoro bez bolesti ,
a onda ga je pokosilo za par mjeseci ( nije pijača ). :(

moj pokojni did otiša kod doktora
kaže doktor slušaj Marko imaš vodu u kolinu
did reče a moj doktore neznam oklen se stvorila ja ti pijem cilo nevodnim

:urnebes :urnebes :urnebes

:krigle mi
živi pusti druge da žive i nesmetaj previše Željko M
trefst21

PostPostao/la franevrs » 20 vel 2013, 20:10

A........šta je sa brljom :urnebes :urnebes
Frane Vrsalović