Strojevi i alati za izradu košnica i opreme te primjena

Sve one tehničke sitnice i krupnice koje život znače!

Re: Strojevi i alati za izradu košnica i opreme te primjena

PostPostao/la Debejac » 21 sij 2014, 20:39

Tokito:
Kada bi našli jednog pametnog glodaća da nam to izglođe u metalu za neke normalne novce ali mislim da se opasno bližimo cijeni orginale prese...

O tome sam ja već govorio jer poznajem zaista majstora specijalca.
Ako mi naumpadne, jednostavno ponesem jednu satnu osnovu i upitam može li i koliko bi to koštalo. No, našao bih se u dilemi koju veličinu ćelija izabrati: 4,9 do 5,4 mm.

Pozdrav, svako dobro!
Koga li se ljudi na zemlji više plaše: Boga ili Njegove opozicije, đavola?
Debejac

PostPostao/la Debejac » 21 sij 2014, 20:44

vupi je napisao/la:Ne treba preša ,samo treba po povoljnoj cijeni nabaviti valjke - čini mi se Rishe ili tako nekako ,
a ostalo je p ...in dim . ;)
:krigle

Uh, majstore, ti bi u profesionalce. Kad nabaviš valjke, skoro pa imaš profi presu na kojoj mnogi dobro zarađuju.
Postoji ručna Ričeova presa od prije pola vijeka i više, a vjerujem da bi se mogla nabaviti na internet prodajama (kod mene je to "PIK ba"). Ima li na njuškalu išta, osim novih?

Pozdrav, svako dobro!
Debejac

PostPostao/la vupi » 21 sij 2014, 20:51

Na Njuškalu nisam vidio ,ali ću reći sinu da potraži na EBay ,ako ima povoljno ,
mislim ono ; čovjek se hoće riješiti starudije , pa nam još i plati za to da ga riješimo smeća ..... :urnebes
vupi

PostPostao/la Debejac » 21 sij 2014, 23:18

vupi je napisao/la:Na Njuškalu nisam vidio ,ali ću reći sinu da potraži na EBay ,ako ima povoljno ,
mislim ono ; čovjek se hoće riješiti starudije , pa nam još i plati za to da ga riješimo smeća ..... :urnebes

Nemoj se smijati. Tako zaista možeš natrčati na jeftino i kvalitetno, što zaista želim, ali uvijek je moguća i obratna opcija, a evo i najsvježijeg dokaza.

Preksinoć sam bio kod kolegice, sin joj na taj način kupio dvije gitare: akustičnu i električnu (profesor muzike). Pozvali su nas da to zalijemo i otišli smo supruga i ja. Pao sam na g..... kad sam vidio za koje male pare je kupio dobre stvari. Muzicirali smo i pjevali (eto, i ja za svoju dušu pomalo sviruckam gitaru, klarinet i frulu; sve troje imam u kući).

Pozdrav, svako dobro!
Debejac

PostPostao/la DB_happy » 05 ožu 2014, 13:46

Ima tome mjesec dana, zanimljiva pričica, ali nikako da dojdem do daha (vremena) 8-) ;) i da vam je ispričam ovdje tako da ostane zapisano za vijeke vjekova... 8-) :lol: :bananas

Kao što (ne)znate:

Pilim i dan i noć, :urnebes :urnebes :urnebes
Al' nikako do (sklopljenih) (polu)okvira doć'... :urnebes :urnebes :urnebes

Rekoh sam sebi, vrijeme je da nakon 10-ak godina :urnebes :urnebes :urnebes kupim sebi novu pilu... :D :D :D
I tako jedno poslijepodne, Ivana (druga kći) i ja svratimo u jednu trgovinu s alatom i na polici ugledamo izvrsne vidija pile za drvo, i to još na akciji !!! :D :D :D

Cijena prava sitnica, samo 139,99 kn (18,65 €) i k tome ispod cijene postavljena naljepnica s tekstom POPUST 50% !?

Nije mi jasno da li se ovaj popust odnosi na istaknutu cijenu koju sada trebam prepoloviti ili je taj popust već uračunat u iznos od 139,99 kn. No, i jedna i druga cijena je dosta niska za takvu pilu i ja od 3 preostala komada uzmem 2 i usput razmišljam da uzmem i onu zadnju "jeftinu" pilu. No, ona je malo zahrđala od stajanja :urnebes pa na kraju ipak odustajem.

Međutim, na blagajni me dočeka pravo iznenađenje:

"Gospodine, ova pila košta 1399,90 kn, s popustom je malo manje od 700 kn !!! Niste vi prvi, mnogi su se tako zabunili!"

Pogledam malo bolje na cijenu, kad ono stvarno je tako, nula se vidi...

No, ni 700 kn nije puno za takvu Made in Germania :urnebes :urnebes :urnebes pilu, ali ipak kupujem samo jedan komad. 8-) :lol: :roll:

Pila je toliko dobra, "devet jezika govori i deseti zamuckuje" ! :urnebes :urnebes :urnebes

Kad upalim pakleni stroj, :urnebes :urnebes ne znam stati, Sanja je na fridž stavila moju sliku da djeca vide kako im otac izgleda jer se svaki dan iz radionice vraćam oko 23 h, ili malo kasnije... :lol: :lol: :lol:

No, glavna je vijest da je jučer (04.03.2014.) sklopljeno prvih 12 KPO-a ! :D :D :D

Još samo 400, otprilike.... :urnebes :urnebes :urnebes :urnebes

:krigle :krigle
DB_505 - modificirana 13-okvirna DB košnica
DB_happy

PostPostao/la Tokito1969 » 05 ožu 2014, 18:25

Ja kupio u trgovini u trećinu cijene 400,00 kn ali bez računa i Slinića (inače preko 1200,00 kn ali vrijedi svake lipe).
LP
tko pčelari vrijedi, tko ne pčelari ne vrijedi
Tokito1969

Lokacija: pčelinjak 1 Seketin 255 MNV, pčelinjak 2 Podurte 400 MNV

PostPostao/la deva » 06 ožu 2014, 00:24

Lagao bih, kad ne bih rekao, da me sad baš zanima ime i prezime tih pila da ih i mi vidimo.. :bananas i malo prodiskutiramo.

Inače, ja sam se također upravo vratio iz radione.."palo" je dvadesetdve AV podnice i to od čiste hrastovine stare 20 godina..milina.. :D

Te bi trebale potrajat malo duže :labud

Uzdravlje :krigle
Jedno stvarno bogatstvo je bogatstvo duše, ostala su dobra podložna velikim gubitcima.
deva

PostPostao/la Tokito1969 » 06 ožu 2014, 18:17

Evo to je ta zavodnica, odlična pila, tiha, reže sve materijale čisto i bez trganja, toliko je dobra da kada je čista od smole ne cufa ni ivericu već je glatki rez, jedino mi je krivo kaj nju nisam koristil kod izrade pese za SO...

Ima jednu manu kod rezanja drva sa dosta smole sve se za nju zaljepi na početku nije ali poslije sam je jedino i isključio čistio mehanićki :| pa nije baš 100% čista valjda se i zato jako lijepi.
Malo je slablja kod uzdužnog reza ali to vjerovatno zato jer onaj trn (ne znam točan naziv) koji je iza pile i ne dozvoljava da materijal uglavi pilu (za 4 desetinke je predebeli) pa ga ne koristim :oops: :oops: :oops: :oops: znam znam da je opasno ali orginalna pila ima toliki deblji rez...

Kad smo se već toga dotakli pitanje za profesionalca:
Čime čistiš pilu od ostataka smole?
Čime štitiš pilu da se ne nakuplja smola na istu?

pila.jpg
pila.jpg (322.95 KiB) Pogledano 1423 put/a.

PS kupljena Prosinac 2012... kolika je sada cijena ne znam
tko pčelari vrijedi, tko ne pčelari ne vrijedi
Tokito1969

Lokacija: pčelinjak 1 Seketin 255 MNV, pčelinjak 2 Podurte 400 MNV

PostPostao/la vupi » 06 ožu 2014, 19:13

Čitajući ove gore kupljene cijene "PILE" ,ja sam cijelo vrijeme mislio da je Ivica kupio cijeli stroj za te novce . :oops: :o
Ali dok je Tokito pokazao da se radi samo o "kružnoj pili" koja se stavlja na stroj ,ja sam se iznenadio .
Cijeli cirkular sam platio 700 kuna - prije 4-5 godina -doduše Einhel ,ali radi za moje potrebe bez zamjerke .

Ove kružne pile " NJemačke " su proizvedene u Kini pa....
Ovo je moje mišljenje i nekako sam čvrsto uvjeren u njega . :oops:

Cijena je uvijek diskutabilna ; uloženo : dobiveno ,ali
ja sam kupio dodatne vidija kružne pile ( i to odmah dvije ) po cijeni od 80 kuna za komad .
Evo i slike dotične pile ,a vi procijenite njenu vrijednost .
Ja sam isprobao njenu kvalitetu rezanja drveta i zadovoljan sam (čavli su druga priča ;) :lol: )

Kružna pila -vidija zubi.jpg
Kružna pila -vidija zubi.jpg (180.6 KiB) Pogledano 1420 put/a.

vupi

PostPostao/la deva » 07 ožu 2014, 03:52

Tokito1969 je napisao/la:Evo to je ta zavodnica, odlična pila, tiha, reže sve materijale čisto i bez trganja, toliko je dobra da kada je čista od smole ne cufa ni ivericu već je glatki rez, jedino mi je krivo kaj nju nisam koristil kod izrade pese za SO...

Ima jednu manu kod rezanja drva sa dosta smole sve se za nju zaljepi na početku nije ali poslije sam je jedino i isključio čistio mehanićki :| pa nije baš 100% čista valjda se i zato jako lijepi.
Malo je slablja kod uzdužnog reza ali to vjerovatno zato jer onaj trn (ne znam točan naziv) koji je iza pile i ne dozvoljava da materijal uglavi pilu (za 4 desetinke je predebeli) pa ga ne koristim :oops: :oops: :oops: :oops: znam znam da je opasno ali orginalna pila ima toliki deblji rez...

Kad smo se već toga dotakli pitanje za profesionalca:
Čime čistiš pilu od ostataka smole?
Čime štitiš pilu da se ne nakuplja smola na istu?

pila.jpg

PS kupljena Prosinac 2012... kolika je sada cijena ne znam

Evo, točno sam to i mislio, zato sam i tražio ime i prezime pile.. :shock:

S obzirom na cijenu :evil: :twisted: :x :ugeek: :labud , pretpostavio sam da si (a možda i Ivica) kupio pilu koja doduše jako lijepo izgleda i ima sto kerefeka, ali NIKAKO NIJE ZA UZDUŽNI REZ !!!, a naročito ne sa 80 zuba na tom promjeru :roll: :shock:

Inače, ta pila koju si ti kupio, UOPĆE NIJE ZA DRVO, već za kompozitne materijale i obojene metale :!: :!:

Lijepo ti piše.. :labud

Zato ti se i lijepi smola jer taj ogromni broj zuba (kod uzdužnog reza) grije drvo i topi smolu koja se onda fino zalijepi za tijelo pile.

No, da ne ispadne da sam ti ovim iskrenim postom upropastio cijeli vikend.. :urnebes , predlažem ti sljedeće (pošto si vjerovatno dobrano zatupio pilu)..idi tamo gdje brusiš pile i zamoli da ti dobro očiste i nabruse pilu te ju ubuduće koristi samo za poprečni rez i to najbolje onoga za šta je i namjenjena.

Oprosti na *********, ali kad su alati u pitanju, tu sam neprikosnoven.

Inače, za uzdužni rez su pile (zavisno od promjera) od cca 12 do cca 32 zuba.Za meko drvo je poželjno da ima i čistače koji se nalaze u tijelu ispod obodnih zuba.

I da, da ti ne zaboravim odgovoriti na pitanja..

1.Nemam smole na pilama
2.Pravilnim izborom pile..

:urnebes

Oprez..cijeli tekst je dobronamjeran..ništa zamjeriti.. :krigle

Paaaaaaaaaa..pooooooooo..lojtrici gor, paa..poo..lojtrici dol.. :krigle :krigle
Jedno stvarno bogatstvo je bogatstvo duše, ostala su dobra podložna velikim gubitcima.
deva

PrethodnaSljedeća

Natrag na Ostala pčelarska oprema

Trenutno korisnika/ca: / i 1 gost.