Nož za otklapanje saća

Sve one tehničke sitnice i krupnice koje život znače!

Nož za otklapanje saća

PostPostao/la Tokito1969 » 13 vel 2017, 17:03

nož za otklapanje.jpg
nož za otklapanje.jpg (47.82 KiB) Pogledano 2878 put/a.

Ovaj nož napravljen je u Ukrajini, radi na12 Volti (akumulator ili ispravljać), 40 Wati PTC grijač (to je grijač kod kojih je u proizvodnji određeno do koje temperature se grije ne treba termostata (kada postigne određenu temperaturu njegov otpor naglo poraste pa struja prestane teći kroz grijač i obrnuto) i na najdebljem dijelu je debeo samo 3 mm, za rad kad ga spojiš na kleme akumulatora spreman je za 45 sekundi ...

Razlika električnih noževa koji su bili na ponudi na ovom sajmu su:
-imaju zadebljanje pa im oštrica ima stepenicu (mjesto za grijać) za koju se lijepi saće (barem ono kaj sam ja probao)
-nemaju klasičnu oštricu kao ovaj (njihova oštrica je varena po rubu - zaštita grijača odnosno kako je grijač utopljen te je taj rub okrugao i tup (kod rada trebamo primjeniti veću silu)
-sama oštrica je kraća, svega do dvije trećine okvira (ne možemo otklopiti cijelu površinu okvira u jednom potezu)
-nož je teži (prije će nas zaboljeti ruka)
-rad na 220 V~ (sigurnost od strujnog udara)

Inače ja prakticiram 9 okvira u medištu, ali ove godine sam imao kombinacije 10 i 9 okvira u medištu i nisam primjetio neke razlike (slaba godina pa ovi sa 9 okvira nisu bili bucmasti) a to pogoduje bržem i lakšem otklapanju saća sa bilo kojim nožem pa bih isto preporučio i ostalima, također sa ovim nožem i poravnam svo saće na jednaku debljinu pa smo riješili jednim udarcem dvije muhe ...

Evo i linka gdje sam i ja to nabavio:

http://www.ebay.com/itm/11-STAINLESS-ST ... 1519594580

video (ali za kraću verziju istog noža):

https://vimeo.com/139249292

PS Ako se tko slučajno odlući za naručiti nož neka kod naruđbe pazi samo na dužinu noža rađe uzeti duži jer je taman za LR okvir cijena je skoro pa ista, ali razlika je u dva inča tj. 2,54 *2=5,08 cm, a sa dužim nožem je lakši rad...

PS PS da ne ispadne da nekoga nagovaram - svatko sam za sebe odlučuje

LP :krigle :krigle :krigle
tko pčelari vrijedi, tko ne pčelari ne vrijedi
Tokito1969

Lokacija: pčelinjak 1 Seketin 255 MNV, pčelinjak 2 Podurte 400 MNV

Re: Nož za otklapanje saća

PostPostao/la DB_happy » 13 vel 2017, 19:33

:bravo :bravo :bravo :bravo

Toki majstore! :D :D

:krigle :krigle
DB_505 - modificirana 13-okvirna DB košnica
DB_happy

Re: Nož za otklapanje saća

PostPostao/la deva » 15 vel 2017, 00:59

Mislim da ću si jedan takav nabaviti.., vidi se da ga je Rus napravil..al taj će i trajati

Hvala kolega.. ;)

:krigle
Jedno stvarno bogatstvo je bogatstvo duše, ostala su dobra podložna velikim gubitcima.
deva

Natrag na Ostala pčelarska oprema

Trenutno korisnika/ca: / i 2 gostiju.